wtorek, 5 sierpnia 2014

O blogu i wsparcie

Jeśli możesz jakoś pomóc, masz ciekawy materiał, który warto dodać napisz faktyoszczepieniach@gmail.com

Jeśli przytoczone na tej stronie informacje okazały się pomocne, zaoszczędziły dużo czasu to istnieje możliwość odwdzięczenia się jakimś symbolicznym gestem :)

Numer konta:
85 1140 2004 0000 3402 6666 6284
mBank BRE Bank
Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: - dane dla polskiego banku są bez znaczenia ale można wpisać we wszystkie pola "Blog szczepienie", lub zapytać o nie przez email: faktyoszczepieniach@gmail.com
Kwota przelewu: Każda wpłata jest miłym gestem. Najmilej jeśli to będzie drobne ale stałe wsparcie - czyli kwota ustawiona jako np. co miesięczne zlecenie stałe.

Numer konta w standardzie NRB (czyli jak wyżej ale bez spacji)
85114020040000340266666284
Numer konta w standardzie IBAN (dla przelewów zagranicznych)
PL85114020040000340266666284
SWIFT i IBAN: BREXPLPWMBK

O tym kim jesteśmy i dlaczego to wszystko tutaj umieszczamy
(W skrócie to są po prostu udostępnione wynotowane ciekawostki na różne tematy od różnych osób...)

Zamieszczone tutaj informacje to różne notatki, niektóre w formie brudnopisu dlatego koniecznie wszystkie informacje należy potwierdzić samodzielnie.
Większość informacji tutaj zawarte to cytaty, jeśli zdarzają się komentarze to zwykle prezentowane są anonimowo, dlatego trudno się więc powoływać na wykształcenie, wykonywany zawód, stanowisko ani instytucję, w której się pracuje. Uważamy, że stosowanie się do anonimowych porad z Internetu, gdy chodzi o zdrowie czy zabiegi medyczne jest wyjątkową głupotą. Dlatego jakiekolwiek informacje z tego bloga nie powinny być wykorzystywane bez uprzedniej weryfikacji i konsultacji z lekarzem, specjalistą. Staramy się, gdzie tylko to możliwe, cytować oryginalną literaturę i nakłaniamy do samodzielnego myślenia, weryfikowania napotykanych w Internecie czy poglądów, korzystania z bogactwa literatury naukowej dostępnej w Internecie i nawyku konfrontowania ze sobą sprzecznych stanowisk.
http://szczepienie.blogspot.com/2013/11/lektura-literatura-ksiazki-szczepien.html

Nie udzielamy porad medycznych. Nie zachęcamy ani nie zniechęcam do procedur medycznych. Byłoby to nieodpowiedzialnym łajdactwem. Jeśli ktoś szuka takich informacji powinien najpierw porozmawiać ze swoim lekarzem, a najlepiej kilkoma.

Ponieważ powyższe okazało się niewystarczające to dokładniej podsumowuje w punktach:
  • Czytając wszelkie wpisy musisz się liczyć, drogi Czytelniku, że ich autor jest osobą całkowicie anonimową, nie powołującą się na swoje doświadczenie czy wiedzę naukową.
  • Mając na uwadze powyższe należy pamiętać, że wszelkie wpisy w których prezentowane są porady, sugestie, krytyka i opinie są tylko i wyłącznie stanowiskiem anonimowych blogerów; bezkrytyczne ich przyjmowanie i kierowanie się nimi jest głupotą.
  • Nawet, jeśli poglądy wyrażone we wpisach wydają Ci się logiczne i uzasadnione, namawiamy do ich weryfikacji, najlepiej u specjalistów, lekarza, a przynajmniej – w innych źródłach. 
  • Zapraszamy do dyskusji na temat wpisów w komentarzach; jeśli widzisz jakiś błąd, merytoryczny czy ortograficzny, nie wahaj się pisać. Żaden komentarz (z zastrzeżeniem bezsensownie wulgarnych i tych zawierających wyłącznie ataki personalne) nie będzie usunięty ani ocenzurowany. Jeśli uznamy swój błąd, poprawię wpis; jeśli pojawi się jakieś zastrzeżenie w stosunku do tego, co jest napisane, a którego nie uznamy, zamieścimy we wpisie informację o niej. Możesz też skontaktować się bezpośrednio przez email.
  • Czytając miej na uwadze, że celem tej strony jest spowodowanie określonego zachowania. Zachowaniem tym jest myślenie, samodzielne myślenie. W związku z tym jeszcze raz podkreślamy, że nie jest tutaj pożądanym zachowaniem bezrefleksyjna lektura i przyjmowanie cytatów, ewentualnych wyrażonych poglądów w komentarzach jako własnych!!!
  • Absolutnie, pod żadnym pozorem nie zachęcamy i nie zniechęcamy do wybrania lub nie wybrania konkretnego sposobu leczenia. Uważamy, że każda osoba, który publicznie zachęca wszystkich, w szczególności zdrowych ludzi do jakiejkolwiek procedury medycznej narusza zasady etyki. (patrz strony, profile proszczepionkowe)
  • Nie udzielamy żadnych porad medycznych w przypadkach personalnych. Innymi słowy, jeśli ktoś poprosi np. o sugestię dotyczącą dalszego leczenia, postępowania w przypadku jakiejś dolegliwości, tudzież stosowania farmaceutyków, jedyną odpowiedzią jaką uzyska będzie (słowo w słowo): „Proszę skonsultować się z lekarzem”.
Wszystkie informacje jakie tutaj widzisz nie zastępują wizyty i u psychologa, psychiatry, lekarza, konsultacji z farmaceutą ani dietetykiem. Zachęcam do samodzielnego myślenia. Nie ponosimy oczywiśćie więc żadnej odpowiedzialności (cywilnej, prawnej, jakiejkolwiek innej) za stosowanie zawartych na blogu i w komentarzach rad. Trudno ponosić odpowiedzialność za treść komentarzy (dodawanych bez cenzury) i ewentualne szkody wyrządzone przez ich autorów.

1 komentarz:

  1. Świetny blog. Podziwiam logiczny sposób Pana myślenia i wnikliwość.

    OdpowiedzUsuń

Proszę podawać źródła informacji. Chcę aby dyskusja była merytoryczna, krytyka mile widziana, ale spokojna i konstruktywna.
Przekleństwa, spam, atakowanie innych osób - takie posty będą usuwane.