niedziela, 14 lutego 2016

Medialne manipulacje, polio nie wraca i nie ma epidemii odry

Liczba nieszczepiących

"NIK zbadała jak Ministerstwo Zdrowia wywiązało się z Programu Szczepień Ochronnych w latach 2011-14. Według danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w 2011 r. 4,7 tys. osób odmówiło udziału w programie. Trzy lata później było to już 12,4 tys. a w ub. roku - 17 tys. osób.

W rezultacie wzrasta liczba zachorowań. W latach 2011-14 liczba zachorowań na krztusiec wzrosła o 26 proc., na odrę o 190 proc. a na różyczkę o 37 proc."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-coraz-wiecej-nie-szczepi/
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Coraz-wiecej-nie-szczepi,wid,18257342,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci&ticaid=116cbc&_ticrsn=5


Po pierwsze te 17tys to nie jest liczba dzieci nigdy niczym nieszczepionych to jest liczba rodziców którą to trzeba podzielić  raczej przez 2 aby dostać liczbę dzieci, które mają odroczone chociaż jedno szczepienie (to wystarczy aby figurować na tej liście) Dlatego trudno nie uznać tego za manipulację.

Krztusiec wraca?

Ostatnie zdanie "W rezultacie wzrasta liczba zachorowań. W latach 2011-14 liczba zachorowań na krztusiec wzrosła o 26 proc., na odrę o 190 proc. a na różyczkę o 37 proc." to oczywiście bzdura, manipulacja wystarczy zajrzeć w statystyki PZH aby się przekonać.

Liczba przypadków odry wcale nie wzrosła - dlaczego nie podają danych z 2015 roku albo wcześniejszych niż 2011? (niżej przytoczone są odpowiednie dane PZH)
Na liczbę zachorowań z powodu krztuścia szczepionka praktycznie nie ma wpływu to fakt znany od lat
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka.html
http://szczepienie.blogspot.com/p/krztusiec-koklusz-pertussis-bordetella.html


Jeśli chodzi o różyczkę to również dane wycinkowe i to nie są potwierdzenia laboratoryjne
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/rozyczka-szczepionka-wrodzona.html - są źle zbieranie podobnie jak dane o odczynach poszczepiennych
Na podstawie takich informacji nie można wyciągnąć tego rodzaju wniosków. Zwłaszcza, że liczba przypadków różyczki wrodzonej od wielu lat sugeruje, że coś jest nie tak z danymi na temat zapadalności z powodu różyczki.

Generalnie te kilka tys dzieci nie ma żadnego znaczenia wobec milionów nieuodpornionych Polaków, aby się o tym przekonać wystarczy przeanalizować informacje na temat wyszczepialności, długości czasu trwania ochrony poszczepiennej oraz tego od kiedy i kogo zaczęto szczepić.
http://szczepienie.blogspot.com/p/odpornosc-grupowa-jak-naprawde-wyglada.htmlJan Bondar, rzecznik prasowy GIS stwierdził:
"Skutki rosnącej liczby nieszczepionych dzieci to odradzenie się chorób, które przez wiele lat były uśpione. Jako przykład podaje się tu polio, którego pierwsze przypadki zachorowań pojawiają się na Ukrainie i odrę. W 2010 roku odnotowano 13 zachorowań na tę chorobę, a w 2014 – już 110"
Rzecznik GIS manipuluje... Wspomniane przypadki polio to zasługa wirusa szczepionkowego, a nie dzikiego, a przypadków odry w 2012 było 70, w 2013 cale 84... wzrost do 110 to problem? Zwłaszcza, że w 2015 przypadków odry było o połowę mniej, natomiast w 2009 było 115 zachorowań, w 2006 120... zawsze te zachorowania falowały także wyciąganie takich wniosków to manipulacja.
Źródło cytowanego artykułu
http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/922684,nieszczepione-dzieci-2016-nop-liroy.html


Co prawda rzecznik GIS ekspertem od szczepień nie jest, ale z ekspertami wcale nie jest lepiej, albo manipulują, albo mają kłopoty z matematyką i logicznym myśleniem
http://szczepienie.blogspot.com/2016/03/matematyka-eksperci-proszczepionkowcy.html


Polio na Ukrainie

"Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia w oficjalnym komunikacie poinformowało o dwóch przypadkach zachorowań na poliomyelitis u dzieci (10 miesięcy i 4 lata) wywołanych przez wirusa polio typu 1 pochodzenia szczepionkowego (cVDPV1). Dzieci te nie były szczepione przeciwko poliomyelitis. Są to pierwsze przypadki zachorowań w Europie od 2010 roku. (...) Zgodnie z danymi za 2014 rok, jedynie 49% dzieci na Ukrainie zostało zaszczepionych przeciwko poliomyelitis. Zbyt mały odsetek zaszczepionej populacji wiąże się z ryzykiem krążenia wirusa pochodzenia szczepionkowego przez dłuższy czas, co sprzyja powstawaniu zmutowanych szczepów (circulating vaccine-derived poliovirus [cVDPV]), mogących wywołać porażenną postać poliomyelitis." http://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/show.html?id=126609

Takie sytuacje jak na Ukrainie zdarzały się nie raz w Polsce, jest to nawet pewną normą - dziesiątki przypadków od lat 80, a w latach 60 była całkiem spora epidemia takich przypadków. Więcej na ten temat
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/803208976393263
http://i.imgur.com/5JBNEPT.jpg  http://www.przeglepidemiol.pzh.gov.pl/pobierz-artykul?id=1294
z https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/895394843841342/?comment_id=896178747096285&offset=0&total_comments=81&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R7%22%7D&hc_location=ufi - więcej informacji, dyskusja na temat przypadków poszczepiennego polio, sporo cennych źródeł
http://i.imgur.com/W3Y81Op.jpg
z http://szczepienie.blogspot.com/p/polio-poliomyelitis-opv-opw-porazenia.html

Circulating vaccine-derived poliovirus – Ukraine
http://www.who.int/csr/don/01-september-2015-polio/en/

Ogniska krążenia wirusa polio pochodzenia szczepionkowego – aktualny raport
http://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/147942,ogniska-krazenia-wirusa-polio-pochodzenia-szczepionkowegonp. http://www.who.int/csr/don/15-december-2015-polio-lao/en/

Dane PZH

Peter M. SANDMAN, Ph. D.  - Konsultant w dziedzinie komunikacji ryzykalnej
"ZAUFAĆ SPOŁECZEŃSTWU, MÓWIĄC MU PRAWDĘ: CZEGO NAUCZYŁEM SIĘ W CIĄGU 40 LAT PRACY W SEKTORZE INFORMOWANIA O RYZYKU"
Trust the Public with More of the Truth: What I Learned in 40 Years in Risk Communication
Streszczenie: "Artykuł poświęcony jest doświadczeniom dr. Petera M. Sandman wynikającym z jego czterdziestoletniej pracy w dziedzinie komunikacji kryzysowej.
/Wykład Berreth wygłoszony w 2009 r. przed National Public Health Information Coalition -
NHPIC (Krajowa Koalicja ds. Informacji o Zdrowiu Publicznym) w Miami Beach FL,
20 października 2009 r./

Poniżej kilka krótkich fragmentów, główna myśl:
" [..] nieuczciwość ratuje ludzkie życie poprzez wspieranie wiarygodności kampanii na rzecz szczepień. W krótkim okresie mogą mieć rację. W dłuższej perspektywie - jest wręcz przeciwnie, ponieważ podważa to wiarygodność publicznej ochrony zdrowia."
pkt.12
Czy to przypomina Państwu o czymś dotyczącym grypy? A co z niekończącą się mantrą, że grypa zabija co roku 36 000 Amerykanów? Jak większość z Państwa wie, 90% z tych 36 000 zgonów dotyczy osób w wieku 65 i powyżej. Tylko około 3600 osób poniżej 65 roku życia umiera z powodu grypy w przeciętnym roku. Grypa sezonowa (w przeciwieństwie do grypy pandemicznej) najczęściej stanowi niedogodność dla młodych, ale poważne zagrożenie dla osób starszych. Seniorzy stanowią 12,5% populacji USA i przypada na nich 90% zgonów w USA z powodu grypy sezonowej.
Jednak nie akcentujemy tego w naszych kampaniach promujących szczepienia
przeciwko grypie. Chcemy, aby młodzi ludzie zaszczepiali się - częściowo w celu ochrony swoich dziadków, częściowo w celu zbudowania rynku dla szczepionek, częściowo aby wytworzyć nawyk szczepienia się, częściowo dlatego, że nawet tydzień choroby to nie zabawa. Tak więc, nie podając nieprawdziwych informacji, staramy się przekonać młodych ludzi, że grypa jest również bardzo niebezpieczna dla nich, niż jest w rzeczywistości.
(Tak na marginesie, z tych powodów stało się o wiele trudniejsze wyjaśnienie, czym
pandemia grypy H1N1 różni się od grypy sezonowej. Do tej pory pandemia jest znacznie mniej śmiercionośna od grypy sezonowej dla osób powyżej 65 roku życia i trochę bardziej dla osób poniżej 65 roku życia. Do tej pory pierwszy efekt przewyższa drugi. Ta tendencja
utrzyma się, pandemia zabije w tym roku o wiele mniej Amerykanów niż 36.000, ale nie więcej niż 3.600 młodych Amerykanów. Jest prawie niemożliwym wyjaśnienie, o ile bardziej niebezpieczna jest pandemia od grypy sezonowej dla ludzi młodych, bez wyjaśnienia najpierw, jak rzadko grypa sezonowa powoduje śmierć wśród młodzieży).
pkt.21
Mógłbym podawać przykłady bez końca, ale chcę zakończyć tylko jednym, w przypadku którego nikt z obecnych tu nie ponosi żadnej winy. Dotyczy on szczepienia – nie szczepienia przeciw grypie czy szczepienia przeciw śwince, odrze i różyczce - ale szczepienia przeciw polio.
Jak zapewne niektórzy z Państwa wiedzą, są dwie szczepionki przeciw polio: jedna to zastrzyk, a druga podawana jest doustnie. Doustna szczepionka jest żywa, o słabszym działaniu. Jest znacznie mniej bezpieczna niż szczepionka w formie zastrzyku (zabita) i w chwili obecnej jest nielegalna w większości krajów rozwiniętych. Ale jest o wiele tańsza i ma jeszcze inne zalety, które sprawiają, że jest stosowana w wielu krajach rozwijających się; ma to związek również z faktem, że wirus szczepionkowy rozprzestrzenia się na inne nieszczepione dzieci - bez ich wiedzy i zgody – zapewniając im w ten sposób ochronę przed polio. Ale jedna na milion szczepionych osób dostaje polio ze szczepionki i od czasu do czasu następuje epidemia polio spowodowana szczepionką, u dzieci, które nie były bezpośrednio zaszczepione. (Wirus szczepionki znajduje się kale szczepionych dzieci, bardzo rzadko powraca do bardziej zjadliwych postaci i zaczyna krążyć w danym środowisku.
W takim przypadku osoby niezaszczepione wystawione są na ryzyko zarażenia się polio - ze zmutowanego wirusa szczepionki przeciwko polio, znajdującego się w ich otoczeniu.)
Kilka lat temu Nigeria doświadczyła największej tego typu epidemii w historii.
Wszystko zaczęło się w 2005 r. i zostało zgłoszone do Światowej Organizacji Zdrowia oraz U.S. Centers for Disease Control and Prevention (Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) we wrześniu 2006 roku. Ale instytucje ds. ochrony zdrowia niechętnie przyjmowały to do wiadomości, zwłaszcza w Nigerii. Dlaczego władze niechętnie mówiły na
ten temat? Przywódcy religijni w niektórych krajach muzułmańskich, w tym w Nigerii, sprzeciwiali się programowi zwalczania polio. Twierdzili oni, między innymi, że program jest częścią ludobójczej akcji Zachodu. Ryzyko zachorowania na polio w wyniku doustnej
szczepionki jest ziarenkiem prawdy w tym fałszywym przekonaniu, chociaż szczepionka bardziej zapobiega niż powoduje zachorowanie na polio.
Władze obawiały się, że przyznając się do nigeryjskiej epidemii polio, spowodowanej przez szczepionkę, uprawdopodobniłyby twierdzenia imamów sprzeciwiających się szczepieniu. Zamiast tego, oczywiście, to właśnie ukrywanie wiadomości o epidemii uprawdopodobniło te twierdzenia.
Chciałbym dodać, że władze zarządzające programem szczepień przeciwko polio
w Nigerii nie tylko zatajały informacje na temat wybuchu epidemii polio spowodowanej szczepionką. Najzwyczajniej w świecie kłamały, twierdząc, że szczepionka przeciwko polio nie może spowodować rozwinięcia się wirusa. Agencje zarządzające kampanią na rzecz zwalczania polio monitorują takie przypadki i piszą o nich w Morbidity and Mortality Weekly Report (MMWR) i innych publikacjach profesjonalnych. Ale kiedy nigeryjski rodzic, dziennikarz lub imam stwierdzi, że niedawno zaszczepione dziecko zachorowało na polio, agencja (nawet jeżeli sprawdzą, czy jest to przypadek polio spowodowanego szczepionką)zwykle twierdzi, że szczepionka przeciw polio jest całkowicie bezpieczna oraz że dziecko musiało być zakażone wirusem polio, zanim zostało zaszczepione. Uważają, że ta nieuczciwość ratuje ludzkie życie poprzez wspieranie wiarygodności kampanii na rzecz szczepień. W krótkim okresie mogą mieć rację. W dłuższej perspektywie - jest wręcz przeciwnie, ponieważ podważa to wiarygodność publicznej ochrony zdrowia.
http://www.psandman.com/articles/PO-Berreth.pdf
http://bitp.cnbop.pl/wp-content/uploads/2017/02/BiTP_Vol.20_Issue_42010.pdf
http://bitp.cnbop.pl/wp-content/uploads/2016/02/BiTP_Vol._20_Issue_4_2010pp.9-20.pdf
http://www.psandman.com/
http://fakty.interia.pl/swiat/news-nigeria-9-osob-nie-zyje-pojechali-szczepic-przeciw-polio,nId,932390
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/13052

Epidemia odryStatystyki zachorowań na odrę w Polsce wg PZH


http://i.imgur.com/0Vr1e5N.jpg - dane PZH  http://i.imgur.com/o4cyQ9D.jpg
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2015/INF_15_12B.pdf

Epidemia odry w Rumunii
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1147224485325042/?match=cnVtdW5paQ%3D%3D https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1271886789525477/?match=cnVtdW5paQ%3D%3D https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1150985011615656/?match=cnVtdW5paQ%3D%3D
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1280932028620953/

3 tysiące zachorowań w Rumuni to wielka epidemia?
W Europie kilka tysięcy przypadków odry to nie nowość, poniżej stare dane z UK z przed ponad 5 lat, później było jeszcze więcej zachorowań:

Z danych WHO wynika, że w 2011 r. w 36 krajach europejskich zarejestrowano 26 tys. przypadków zakażenia odrą. Najwięcej infekcji zanotowano we Francji - 14 tysięcy.

Według danych dziennika "Guardian" w całej Wielkiej Brytanii zanotowano już ponad 2 tysiące przypadków zachorowań na odrę. 
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Epidemia-zachorowan-na-odre-w-Wielkiej-Brytanii-Rodzice-szczepia-w-panice,wid,15486442,wiadomosc.html?ticaid=118d5c


„Choroby zakaźne i zatrucia w Polsce” (biuletyn roczny)
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/index_p.html http://szczepienie.blogspot.com/p/odra-szczepienia-smiertelnosc.html
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/a.306097859417649.88682.206336526060450/1162231703804256/?type=3&theater
http://2.bp.blogspot.com/-V667_Qggp48/VXYKBa9uUlI/AAAAAAAAAOg/p1jObCD1iCg/s1600/20150608212903355.jpeg
z
http://szczepienie.blogspot.com/2015/04/odra-szczepienie-mmr-czyli-medialna.html

Podobnie straszą tutaj http://www.crazynauka.pl/odra-wraca-polski-cierpia-niezaszczepione-dzieci/

Poseł Przemysław Wipler o kampanii lobbingowej polegającej na wyolbrzymieniu problemu nielicznych zachorowań na odrę i skierowaniu agresji społecznej przeciw sceptykom szczepień: 
"To co się dzieje w trakcie ostatnich kilku dni to jest ewidentnie kampania lobbingowa. Jeden z moich kolegów napisał do mnie parę dni temu, w największym skrócie, rusza kampania niebrandowa przeciw postawom antyszczepionkowym finansowana przez koncern GlaxoSmithKline, ponieważ firma, z którą jakiś tam ma związek właśnie bierze takie zlecenie."
https://www.youtube.com/watch?v=lFNVtHczqwc - dodał też że ma dowody, nikt do sądu go za to nie podał...
https://www.facebook.com/StopPrzymusowiSzczepien/photos/pb.379044232148766.-2207520000.1437801356./802797953106723/?type=3&theater
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/pb.206336526060450.-2207520000.1437801446./999493256744769/?type=3&theater
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/pb.206336526060450.-220750000.1437801446./998354346858660/?type=3&theater
Dane PZH są dostępne dla każdego tutaj:
http://www.pzh.gov.pl/meldunki-epidemiologiczne/
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/index_p.html
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/index_p.html
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/druki/index.htm
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2014/Ch_2014.pdf


Korelacja między liczbą odmów szczepień, a epidemiami odry...https://www.facebook.com/justynasochastopnop/photos/p.1663737657223933/1663737657223933/?type=3&permPage=1
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/a.306097859417649.88682.206336526060450/1214456338581792/?type=3

Poniżej kilka cytatów z TVN24
http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/antyszczepionkowcy-zaszczepieni-na-fakty,27,627
"Pierwszy fakt:
W Polsce na obowiązkowej liście jest 13 szczepień – m.in. przeciwko gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce czy tężcowi [..] prawda jest banalna. – Jeżeli zaniedbamy szczepienia, wrócą wszystkie groźne choroby "

Gruźlica i tężec wrócą do Polski jak przestaniemy szczepić?

Nie ma skutecznej szczepionki przeciwko grużlicy płucnej. Szczepionka nie ma żadnego znaczenia epidemiologicznego wobec gruźlicy płucnej to fakt znany od wielu dekad.

Wobec tężca nie działa odporność grupowa - ktoś nie rozumie mechanizmu działania choroby.

Świnki, krztuśca i różyczki nie ma?

Zachorowań jest chyba więcej niż na szkarlatynę przeciwko której szczepień nie było...
Niezmiernie niskie szanse są powrotu polio jak i błonicy, swoją drogą szczepionka przeciwko błonicy to anatoksyna, nie jest przeciwko bakterii maczugowca błonicy...

Więc pozostaje odra...
http://szczepienie.blogspot.com/p/odra-szczepienia-smiertelnosc.html http://szczepienie.blogspot.com/2015/08/odra-korzysci-przechorowania-pozytywne.html
http://szczepienie.blogspot.com/p/odra-bcg-szczepienia-sspe-mmr-vaxpro.html

"Fakt czwarty:

Zdaniem lekarzy to właśnie brak szczepionek jest powodem rosnącej fali zachorowań i jeśli ta tendencja się utrzyma, nie unikniemy epidemii."
Jakich zachorowań?


Nierzetelne statystyki powikłań poszczepiennych 

"Z oficjalnych danych wynika, że przy szczepionkach stosowanych w Polsce jeden NOP występuje przeciętnie raz na 10 tys. zastrzyków. Zdaniem Sochy liczba ta nijak ma się do rzeczywistości."
Nie tylko zdaniem jakiejś tam Sochy ale każdego kto zobaczy te statystyki... także zdaniem prof. dr hab. nauk med. Andrzeja Zielińskiego
http://szczepienie.blogspot.com/2015/12/czy-statystyki-nop-sa-rzetelne-czyli-o.htmlPrzykład SSPE to nie wynik braku szczepionki tylko wynik podania szczepionki

TVN podaje, że
"Dowodem na te słowa może być historia Krzysztofa Jackiewicza, który w dzieciństwie zachorował na odrę. Nie był zaszczepiony – wtedy jeszcze szczepionki na tę chorobę nie były obowiązkowe. Wprowadzono je w latach 70. Krzysztof samą chorobę przeszedł spokojnie, ale odra ma to do siebie, że powikłania po niej mogą się pojawić wiele lat po zachorowaniu. Tak było w tym przypadku – Krzysztof zachorował na SSPE – podostre stwardniające zapalenie mózgu.
Jego serce cały czas bije, ale od ponad 30 lat nie ma z nim żadnego kontaktu, jest w stanie wegetatywnym."
Tylko, że "Stan Krzysztofa jest skutkiem szczepienia na odrę."
"Matka prosi o eutanazję: Mój syn to roślina. U mężczyzny stwierdzono podostre stwardniające zapalenie mózgu (SSPE).
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090530/REPORTAZ/917225514
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/139351,matka-prosi-o-eutanazje-moj-syn-to-roslina.html

Krzysztof Jackiewicz to nie jedyna ofiara szczepionki na odrę, przy pierwszym wyszukaniu pojawią się nazwiska innych zdiagnozowanych z SPPE ofiar MMR jak Ashley Shipman (zmarła w wieku lat 14), Robert Francis (spał 18 godzin dziennie w końcu całkiem zapadł na śpiączkę) cz Stacey Berry (13 lat).
Przypadek Karolka Satko - SSPE po szczepieniu
https://www.facebook.com/karoleksatko
http://i.imgur.com/VglcLVD.png

Z https://www.facebook.com/szczepienie/posts/1581909555354283


Garstka kilku tysięcy nieszczepionych nie ma znaczenia wobec milionów nieuodpornionych

"Co się zatem stanie, jeśli ruch antyszczepionkowców urośnie w siłę? Specjaliści przestrzegają, że grozi nam epidemia. Taka, jak w ubiegłym roku w Niemczech – wtedy wirusa odry zdiagnozowano u blisko tysiąca osób. U naszych zachodnich sąsiadów szczepienianie sąobowiązkowe."
Rzeczywiście tak się może stać i z czasem tak się będzie działo bo szczepieni dorośli mają niską odporność lub całkiem jej nie mają, pytanie tylko dlaczego wyłączną winą obarczać za to śmieszne 3 tys nieszczepionych dzieci na kilkanaście mln wszystkich...

Kto obecnie w Polsce jest naprawdę odporny na odrę? czyli po prostu starsze pokolenie które naturalne przechorowało, nowe zaszczepione pokolenie dorosłych ma poziomy przeciwciał o wiele wiele niższe - ledwo mieszczące się w umownych granicach "ochrony"
http://i.imgur.com/7UUoX0B.jpg
źródło:  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/kursy/2004/Dod_1_1.pdf
http://szczepienie.blogspot.com/2015/04/odra-szczepienie-mmr-czyli-medialna.html http://szczepienie.blogspot.com/p/odra-bcg-szczepienia-sspe-mmr-vaxpro.html

Warto tez pamiętać że zwykła, popularna grypa (nie ta ah1n1) była i jest ponad 10 razy bardziej zabójcza i wraz z coraz wyższym poziomem medycyny i mniejszą umieralnością nadal góruje nad odrą, do tego warto wiedzieć, że ewentualne problemy, powikłania po odrze można mieć w życiu tylko jeden raz. Natomiast przy szybko mutującej grypie zachorowania i idące za nimi ciężkie powikłania mogą wystąpić kilkukrotnie w ciągu życia.
http://szczepienie.blogspot.com/p/odra-szczepienia-smiertelnosc.htmlWymyślona afera "ospa party"

Nikt informacji o tym, że dziecko zmarło w wyniku "ospa party" nie potwierdził.

"Z doniesień medialnych wynika, że 1,5-roczne dziecko zmarło w warszawskim szpitalu w wyniku posocznicy (SEPSA). W tym wieku, zgodnie z polskim kalendarzem szczepień, dzieciom podawana jest seria szczepień. Posocznica (SEPSA) jest jednym z możliwych ciężkich powikłań poszczepiennych, wymienionych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia oraz w informacjach producentów szczepionek, przy czym nie jest istotne jakiego rodzaju to posocznica – szczepienie wprowadza do organizmu toksyczne substancje, oraz może załamać system immunologiczny, co może być bezpośrednią przyczyną „zatrucia” krwi, i/lub inwazji niegroźnych w normalnym stanie organizmu patogenów.
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/995668080480684/?hc_location=ufi
http://openmagazyn.pl/ospa-party-tym-wypadku-niepotwierdzony-wymysl-dziennikarzy/

W Polsce obowiązuje prawny nadzór epidemiologiczny nad NOP (niepożądanymi odczynami poszczepiennymi), prowadzony w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom szczepionym. Nie wywiązywanie się przez lekarzy z obowiązku zgłaszania NOP do nadzoru, obwarowane jest sankcjami, ponieważ przestępstwa te prowadzą bezpośrednio do zagrożenia zdrowia i życia innych osób szczepionych. Zgodnie z obowiązującym prawem produkt, który spowodował powikłania poszczepienne, musi zostać poddany szczegółowym analizom, w celu ochrony zdrowia i życia następnych osób szczepionych.
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/a.306097859417649.88682.206336526060450/1233466086680817/?type=3&permPage=1

Link do artykułu
http://gis.gov.pl/images/ep/akt-1pso2016.pdf

 Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych (link i plik) 
Ospa party to sztucznie rozdmuchany problem, nie ma dowodów na udział w nim zmarłego dziecka, faktem natomiast jest rotawirus i wzw B party w szpitalach.
http://www.swiatsiekreci.tvp.pl/24524977/ospa-party
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ospa-party-przyczyna-smierci-dziecka,196863.html
http://omatkowariatko.pl/dlaczego-ospa-party-zly-pomysl/
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/706304746063623
http://m.onet.pl/wiadomosci/warszawa,nbbk21
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/dyrektor-szpitala-nie-potwierdza-ze-zmarle-dziecko-bylo-na-ospa-party/nm8exf http://www.rp.pl/Plus-Minus/304019989-Wirus-ostrego-zapalenia-rozumu.html?template=printart?template=printart http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19783131,dziecko-zmarlo-po-ospa-party-rodzice-w-ten-sposob-chcieli.html

Dlaczego tego typu puszczanie plotek należy piętnować? Nieco przesadzone, ale interesująca analogia:
Gdyby konsultant krajowy od pediatrii pomyliła się w podobny sposób konfabulując dziennikarzom komentującym śmierć dziecka, że "Żydzi używają ludzkiej krwi podczas swych obrzędów religijnych, głównie podczas świąt i z tego powodu, w celu jej pozyskania, co jakiś czas zabijają nieżydowskie dziecko"

I ta niewinna plotka doprowadziła do serii pogromów, po wieki była przypominana itd. walnie przyczyniła się do promowania nienawiści wobec tej grupy społecznej, to ciekawe, że nie widzisz, żadnej analogii...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oskar%C5%BCenia_o_mord_rytualny_wzgl%C4%99dem_%C5%BByd%C3%B3wOspa wietrzna to groźna choroba tak samo jak odra i krztusiec?

"Profesor Radzikowski uważa jednak, że za szczepieniem przemawia argument o zapobieganiu groźnym chorobom takim jak odra, krztusiec czy ospa wietrzna." 
Czy ospa to rzeczywiście tak bardzo groźna choroba? Zależy, raczej nie bardziej niż katar...

Katar - z powodu RSV wirusa powodującego m.in. katar umierają co roku tysiące noworodków
http://szczepienie.blogspot.com/2015/03/wirus-rsv-syncytium-nabonka-oddechowego.html

Odnośnie krztuśca to szczepienia wcale nie rozwiązują problemu, one czasem go wręcz powodują:
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka.html


W Niemczech nie ma obowiązkowych szczepień

"Specjaliści przestrzegają, że grozi nam epidemia. Taka, jak w ubiegłym roku w Niemczech – wtedy wirusa odry zdiagnozowano u blisko tysiąca osób. U naszych zachodnich sąsiadów szczepienianie są obowiązkowe." 
W Niemczech nie ma obowiązku szczepień. Trudno też mówić o epidemii.
http://www.mp.pl/szczepienia/programszczepien/zagranica/show.html?id=73089Przeciwko szkarlatynie nie było nigdy masowych szczepień

Typowy przykład manipulacji obarcza winą kilku tys dzieci za powrót chorób - szkarlatyny i krztuśca


"Zarówno krztusiec, jak i szkarlatyna to choroby, z którymi już się uporaliśmy - mówi Krzysztof Kordel. - Wróciły one jednak wraz ze zmniejszeniem wyszczepialności na te choroby. " z 
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8458406,lekarki-przed-sadem-za-bardzo-strasza-szczepieniami,id,t.html
Przeciwko szkarlatynie nigdy nie było masowych szczepień, natomiast szczepionka przeciwko krztuściowi przestaje być skuteczna gdyż krztusiec mutuje o czym szerzej można poczytać niżej

Szkarlatyna
http://szczepienie.blogspot.com/2015/10/szkarlatyna-plonica-antybiotyk.html

Krztusiec
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka.html

Odporność grupowa - znaczenie garstki kilku tysięcy dzieci na tle milionów nieuodpornionych Polaków
http://szczepienie.blogspot.com/p/odpornosc-grupowa-jak-naprawde-wyglada.html
Przykłady dzieci które zmarły przez brak szczepionki

"ANTYSZCZEPIONKOWCY Z KANADY ZABILI NIEMOWLAKALeczyli go na zapalenie opon mózgowych octem, chrzanem i papryczką chili. [..]Niech zgniją w więzieniu." 
W powyższy sposób profesjonalnie i obiektywnie poinformowali na
http://krajwspanialy.pl/antyszczepionkowcy-zabili-niemowlaka/

Sprawa z 2012 roku
"19-month-old Ezekiel, who died in March 2012."
http://www.cbc.ca/news/canada/calgary/alberta-parents-charged-in-toddler-s-death-1.1362488

"ANTYSZCZEPIONKOWCY ZABILI NIEMOWLAKA"
Po pierwsze nie zabili - bo to wina choroby - zapalenie opon mózgowych, rodzice zgłosili się do lekarza - pytanie czy mogli szybciej i dlaczego tego nie zrobili?

Po drugie nie niemowlaka bo 19msc to nie jest niemowlę - niemowlę to dziecko od urodzenia do końca pierwszego roku życia https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemowl%C4%99 no chyba, że jak się wiek poda w miesiącach to wtedy jest niemowlę? to ja jestem 354-miesięcznym niemowlakiem;]

I co ma do tego, że antyszczepionkowcy? Dzieko umarło bo to "niemowlę" nie zaszczepili? Czy może też bez związku? Jaki patogen spowodował chorobę?
"Zapalenie mózgu najczęściej spowodowane jest infekcją wirusową, rzadziej bakteryjną." https://en.wikipedia.org/wiki/Encephalitis  Przeciwko wirusom antybiotyki nie działają. Szczepów rożnych bakterii też jest wiele, szczepienia są przeciwku kilku szczepom i to w sporej części nierefundowane. W Polskich mediach niestety też mylą słowo 
meningitis z meningococcal czy meningococcus czyli nazwę zapalenia opon mózgowych z nazwą bakterii meningokoków.

Przykład: Tutaj 2,5 letnie dziecko zmarło, a mogło nie być szczepione, czy jeśli by się to potwierdziło można napisać, że rodzice-antyszczepionkowcy zabili dziecko?
http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/smiertelny-wypadek-3-latek-zginal-na-miejscu-zdjecia-wideo,3584681,artgal,t,id,tm.html

Dziecko zmarło w 2012 roku, równie dobrze mogli odgrzać sprawę Madzi - z 2014...
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rodzina-zaglodzonej-madzi-znachor-wykorzystal-ich-wiare-izolowali-sie-byli-jak-za-szyba,471142.html

Warto dodać, ze w Kanadzie nie ma obowiązkowych ani tym bardziej przymusowych szczepień
http://www.phac-aspc.gc.ca/im/vs-sv/vs-faq16-eng.php

Przedmiotem sprawy nie jest to że nie zaszczepili tylko to że być może dopuścili do śmierci poprzez zbyt późne wezwanie pomocy. Jeśli to prawda, to rzeczywiście są skończonymi idiotami.

Jeśli szczepienie uchroniłoby ich dziecko bo zachorowało na szczepy patogenów przeciwko którym kanadyjski kalendarz szczepień zalecanych w Kanadzie oferuje szczepionki to kolejna negatywna okoliczność, jednak z tego co wiem tak nie było, w każdym razie za to nie odbiera się w Kanadzie dzieci ani nie karze - to wybór rodziców, stosuje się tam leczenie (zresztą antybiotyk przy nie wirusowych zapaleniach mózgu zwykle bywa skuteczny jeśli szybko podany)

Rodzice są tam zobowiązani do wykonania kompletu szczepień tylko w przypadku wysłania dziecka do szkoły publicznej, jednakże jeśli odmówią, są informowani że w razie wybuchu epidemii lub wykrycia ogniska choroby są zobowiązani do pozostania w domu dopóki służba zdrowia nie upora się z zagrożeniem. Podobnie sprawa się ma z funkcjonariuszami publicznymi którzy są zobligowani do szczepień a też ich odmawiają- w razie epidemii siedzą sobie w domach i czekają na radosny powrót do pracy. Potem sobie jakby nigdy nic wracają do roboty. Takie są fakty.

Szybki przegląd prasy - są pewne prawidłowości:

  • Niemcy (szczepienia nieobowiązkowe - artykuł neutralny), 
  • UK (szczepienia nieobowiązkowe - artykuł neutralny), 
  • USA - (szczepienia obowiązkowe - super hejt, przelanie krwi antyszczepionkowców w tv, wzmożone kontrole check cardów), 
  • Polska - no wiadomo :)
To teraz czekamy na przelewanie krwi proszczepionkowców którzy po tym artykule nie pobiegli do apteki po szczepionki przeciwko meningokokom czy pneumokokom...
https://www.facebook.com/StopStopHulaHop/photos/a.1488336071473843.1073741826.1488329731474477/1505479456426171/?type=3&permPage=1

Obrazek z http://i.imgur.com/5DOz29w.jpg

Całość z https://www.facebook.com/StopStopHulaHop/posts/1509104859396964

Warto też poczytać artykuł szerzej opisujący całą sprawę:
"Instead of a definitive answer to the cause of death, the report listed an “opinion,” with a heavy emphasis on the fact that Ezekiel was not immunized. The opinion was that he died from bacterial meningitis and an infection in his right lung. According to “a non-clinical research methodology,” haemophilus influenzae bacteria was identified in his body, but the particular strain was not cultured or identified. There are 6 strains; b is the most common, and b is the only strain for which there is a vaccine. Even so, haemophilus influenzae bacteria can be found in people who never have any illness from it."
http://www.healthnutnews.com/no-toddler-did-not-die-of-meningitis-after-treatment-with-maple-syrup/


Dziecko zmarło z powodu krztuśca - rodzice udostępniają nagranie umierającego dziecka

http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka.html - szeroko na ten temat, z badaniami naukowymi itd.

Artykułu pod tytułem "Film z ostatnich chwil dziecka zmarłego na krztusiec. Rodzice apelują: mamy, zaszczepcie się!" z
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19471230,film-z-ostatnich-chwil-dziecka-zmarlego-na-krztusiec-rodzice.html
Dyskusja na grupie o powyższym artykule
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/952557738125052/
Komentarz na grupie na podstawie którego powstał ten wpis
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/963250373722455/

Przemilczali, że cała rodzina dziecka zaszczepiła się przeciwko krztuściowi tuż przed porodem,
mimo tego noworodek zmarł z powodu krztuśca.


Dziecko zmarło z powodu meningokoków - rodzice udostępniają zdjęcia umierającego dziecka

"Pokazali zdjęcie umierającego syna, by namówić do szczepienia dzieci. Dziś jego rodzice chcą, by ich tragedia stała się przestrogą dla innych."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19665554,pokazali-zdjecie-umierajacego-syna-by-namowic-do-szczepienia.html
https://www.facebook.com/stopstopnop/posts/930341820389895

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19665554,pokazali-zdjecie-umierajacego-syna-by-namowic-do-szczepienia.html
https://www.facebook.com/stopstopnop/posts/930341820389895
Przemilczeli, że chłopczyk był szczepiony przeciwko meningokokom.Niemowlę, siostra i matka zachorowały na ospę - mimo, że matka i siostra dziecka się zaszczepiła - wniosek - trzeba się szczepić!
"Jeśli nie szczepicie swoich dzieci przeciwko ospie to jesteście skończonymi idiotami! Pomyślcie o tym, jak wielkie ryzyko nakładanie na inne, bezbronne dzieci, które są zbyt małe na otrzymanie szczepionki, albo które z jakiś innych powodów aktualnie nie mogą zastać zaszczepione!"
"Nasz biedny, malutki chłopczyk, był za mały by dostać szczepionkę i złapał ospę. To już prawie tydzień, odkąd się pojawiła... Dziś został przyjęty do szpitala z zakażeniem wtórnym. Kaliah [starsza córka] i ja również mamy ospę, ona na szczęście ma tylko kilka plam i pęcherzy i dobrze się trzyma..."
"Nie lekceważmy ospy. Możemy uchronić przed nią dziecko. "
http://mamadu.pl/127491,szczepcie-swoje-dzieci-zdjecia-chyba-dokladnie-wam-pokazuja-dlaczego-apeluje-mama-chorego-chlopca

Wątek z grupy na ten temat
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1041914302522728/

Oczywiście przemilczeli, że siostra była szczepiona, nie wspomnieli czy to dziecko było w ogóle szczepione? Czy wiadomo od kogo się zaraziło? jak było leczone? co podawała matka na gorączkę? etc. Ciężki przebieg i powikłania nie są losowe i zdecydowanie najczęściej dotyczą grup ryzyka.
http://szczepienie.blogspot.no/p/szczepienia-vzv-ospa-wietrzna-nop.html

Dziecko mogło mieć obniżoną odporność po np. innej szczepionce podanej niedawno co sprawia, że dziecko znajduje się w grupie ryzyka.
http://szczepienie.blogspot.com/2015/10/o-obnizeniu-odpornosci-po-szczepieniu.html

Manipulacja polega na tym, że matka zaszczepiła siebie i córkę przez co prawdopodobnie zaraziła dziecko wirusem, do tego stosowała ibuprom w leczeniu wg. angielskich źródłowych tekstów z fb i komentarzy. Stąd cięższy przebieg i gorzej to wygląda - ibuprofen może pogłębić nekrozę tkanek w przypadku nadkażenia - infekcji skórnej paciorkowcami.
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3632721/Mother-baby-boy-chicken-pox-shares-pictures-tiny-body-covered-horrific-scabs-blisters-pleads-parents-vaccinate-kids.html

"Podanie szczepionki wywołuje bezobjawową lub skąpoobjawową postać ospy wietrznej, po której pojawia się odporność na zakażenie tym wirusem."
http://szczepienia.pzh.gov.pl/main.php?p=3&id=126&to=szczepionka

Po szczepionce przeciwko ospie można więc zarażać ospą, nie tylko po tej szczepionce, więcej
http://szczepienie.blogspot.com/2015/02/szczepione-dzieci-moga-zarazac-zywymi.html

Odnośnie ibupromu - ze strony brytyjskiej służby zdrowia NHS:
"Istnieje ryzyko niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen, które mogą powodować niepożądane reakcje skórne podczas ospy wietrznej.
http://szczepienie.blogspot.no/p/szczepienia-vzv-ospa-wietrzna-nop.html

Zamiast rozmawiać o tym co złego zrobiła matka, że do tej sytuacji doprowadziła, media ukierunkowują dyskusję tylko na jeden temat: rodziców co nie szczepią przeciwko ospie...
Chyba jest coś nie tak?


Tutaj inne podsumowanie sprawy:
"Ale ostatnio w tym samym Daily Mailu pojawił się artykuł o małym dziecku w podobnych strupach po ospie, którego mama również podała mu lek przeciwgorączkowy, (to teraz też kursuje w sieci w wersji po polsku), ale tym razem uwaga jest skupiona na fakcie, że ono nie było szczepione, gdyż jest za małe i oczywiście użyto to, jako broni przeciwko antyszczepionkowcom. Najśmieszniejsze jest to, że zarówno matka, jak i jego siostra były zaszczepione przeciwko ospie krótko przed tą akcją i mimo wszystko obie zachorowały! Tylko matka się cieszyła, że niby dzięki szczepieniu dziewczynce wyskoczyło mniej krostek. Ale zobaczcie, co ta za pokrętna logika - zamiast przyznać fakt, że to ich nie uchroniło, a wręcz mogły zarazić to dziecko (gdyż nawet producent ostrzega, iż szczepione osoby mogą zarażać innych nawet do paru tygodni) to oni wypierają to z świadomości i wkręcają ludziom, że ten chłopczyk zachorował przez to, że inni ludzie nie szczepią swoich dzieci? A skąd wiadomo, czy gdyby i on był szczepiony, czy to by go uchrnoniło, skoro matkę i córkę nie uchroniło? I czy to nie one go zaraziły? Ale tak jest za każdym razem w mediach głównego nurtu, jeśli chodzi o ten temat... "
http://www.dailymail.co.uk/health/article-3530325/Horrific-pictures-NEVER-child-chickenpox-ibuprofen-Boy-left-fighting-life-developing-blood-poisoning.html
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3632721/Mother-baby-boy-chicken-pox-shares-pictures-tiny-body-covered-horrific-scabs-blisters-pleads-parents-vaccinate-kids.html
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1272980206062639&id=934066783287318&pnref=story


Podobnie było gdy chłopak zaszczepiony przeciwko meningokokom po dwóch dniach od szczepienia zmarł z powodu meningoków albo gdy matka zaszczepiła całą rodzinę przeciwko krztuścowi, po czym jedno z jej dzieci zmarło z powodu krztuśca. Te historie wykorzystywane są do straszenia rodziców tym, że koniecznie trzeba szczepić i o dziwo ludzie nie weryfikują widzą zdjęcie i nazwę choroby, pędzą się szczepić ;>


Dziwna koincydencja, że akurat w rodzinie gdzie boją się choroby i szczepią, a najmłodszego nie mogą zaszczepić to akurat przytrafia się choroba, podobnie było z krztuścem sprawa tutaj opisana

http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka.html

Więcej takich nagłaśnianych historii chorych dzieci tutaj
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/medialne-manipulacje-polio-nie-wraca-i.html
"Kolejnym błędem było posłużenie się „świadectwami” rodziców chorych dzieci. To szczególnie perfidna metoda, bo wykorzystuje emocje ludzi, którzy cierpią z powodu nieszczęścia, jakie ich dotknęło."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114885,20929382,tvp-przekroczyla-granice-jawnie-promuje-ruchy-antyszczepionkowe.html

Takich rzeczy Gazeta.pl nie robi, bo to poniżej godności ludzkiej wykorzystywać ludzką tragedie - jednostkową i rzadką do straszenia ludzi aby wpłynąć na ich decyzję odnośnie jakiegoś zabiegu medycznego.
Poniższe to coś innego ;)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19665554,pokazali-zdjecie-umierajacego-syna-by-namowic-do-szczepienia.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19471230,film-z-ostatnich-chwil-dziecka-zmarlego-na-krztusiec-rodzice.html
https://2.bp.blogspot.com/-8offDkcnQIE/Vs-DDUZa22I/AAAAAAAAAyg/LcQO8n_9hac/s1600/krztusiec%2Bmeningokoki.png
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/medialne-manipulacje-polio-nie-wraca-i.html
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=975634485860006&id=113220068768123

Więcej bajek 

Przykładowe wypoweidzi ekspertów - albo manipulują, albo mają kłopoty z matematyką i logicznym myśleniem
http://szczepienie.blogspot.com/2016/03/matematyka-eksperci-proszczepionkowcy.html


Szczepionka albo mandat: Nie zaszczepisz dziecka, będziesz ukarany. Pierwsze mandaty już wystawione Agata Pustułka  13 czerwca 2016http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/szczepionka-albo-mandat-nie-zaszczepisz-dziecka-bedziesz-ukarany-pierwsze-mandaty-juz-wystawione,10102486/

Komentarze
https://www.facebook.com/dziennikzachodni/posts/1154622041246868?hc_location=ufi
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1043870672327091/?
"Kilka lat temu w województwie śląskim umarło na nią niespełna roczne dziecko i to zaledwie 17 dni od zakażenia. Zaraził je dziadek. "
Tylko chyba zapomniała dodać, że dziecko było szczepione?

"To absolutna nieprawda, że szczepionka może powodować autyzm, bazująca na mitach. Ostatnia ze znanych mi naukowych prac mówi, że autyzm, którego przypadków jest obecnie coraz więcej, może być wywołany zażywaniem nadmiernej ilości kwasu foliowego przez kobiety w ciąży - mówił podczas zeszłotygodniowej konferencji w Śląskiej Izbie Lekarskiej prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu."
http://szczepienie.blogspot.com/p/instrukcja-przetrwania-w-polskiej.html#kwasfoliowy

"nieszczepionych dzieci w krajach Europy Zachodniej jak Francja nawet 50 proc"
potem napisała
"Choroby, którym zapobiegamy poprzez szczepienia, powrócą z chwilą, kiedy zaprzestaniemy szczepień"
czyli we Francji umierają na choroby zakaźne?


"Szczepionki nie szkodzą. To sprawdzone Dowody naukowe wskazują, że podanie kilku szczepionek jednocześnie nie powoduje żadnych szkodliwych skutków w układzie odpornościowym dziecka."
Uff ;) To skąd te kontrowersje?
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1000791316635027/ - o tym, że szczepienia jednak mogą być szkodliwe
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1045730312141127/ - komentarze do anglojęzycznego artykułu na temat tego czym więcej szczepień tym większe ryzyko problemów zdrowotnych
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1041906642523494/?comment_id=1041907059190119&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D
http://szczepienie.blogspot.com/p/szczepienia-w-pierwszej-dobie-bcg-i-wzw.html - o tym jak wpływają szczepienia na stan zdrowia noworodków, w szczególności wcześniaków

"pozbawione rozumu mamy organizują ospa party"
Agata Pustułka widzę, że w interesujący sposób ogarnia dziennikarski fach:)

Piękna manipulacja, chociaż właściwie w pełni to taka dziecięca konfabulacja
http://erystyka.blox.pl/2011/08/Bicie-w-slomiana-kukle-czyli-zasada.html

Czy ktoś słyszał o organizowaniu ospa party gdziekolwiek indziej niż w mediach?


"Drżymy w sezonie grypowym, gdyż zawałów mamy wówczas więcej o jedną czwartą - poinformowała dr Jolanta Biernat z Górnośląskie go Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach." 
Co pokazują statystyki dt. lekarzy, poza tym zamiast promować szczepienia lepiej wtedy promować higienę skoro efekty lepsze
http://szczepienie.blogspot.com/2015/10/mycie-rak-szczepienia-grypa-wieksze.html


Czy ten artykuł cokolwiek zmienia? Opisuje coś nowego? Niestety dziennikarka nakładanie grzywn których jeszcze nikt normalny (co nie chciał i odwołał się) nie zapłacił nazwała mandatem i to chyba tyle nowości w temacie ;)
http://szczepienie.blogspot.com/p/wiedza-1.html

Nieszczepione dzieci ogromnym problemem i zagrożeniem?

"Nieszczepione dzieci, które chodzą do przedszkoli i szkół są o wiele częściej narażone na infekcje [..] Są też zagrożeniem dla noworodków. Te nieszczepione maluchy będą kiedyś dorosłe. Załóżmy, że nieszczepiony 25-latek zachoruje na różyczkę i zarazi nią swoją ciężarną żonę. Konsekwencje dla tej młodej rodziny to ciężki przebieg ciąży, urodzenie skrajnie niepełnosprawnego dziecka, brak powrotu do pracy kobiety, a być może sprawa sądowa, którą założy syn przeciw rodzicom. Inny przykład z życia: 16-latek zachorował na świnkę i stał się bezpłodny. Kolejny: 20-letnia studentka z akademika, zapadająca na sepsę meningokokową. Udało jej się przeżyć, ale nie uratowano już kończyn. To nie fikcja, to codzienność. Nie wiemy co jest nam pisane, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie siebie i swoich bliskich – tłumaczy pediatra Bożena Ryczkowska-Kurdziel.
http://pl.forher.aleteia.org/articles/szczepic-czy-nie-szczepic-oto-jest-pytanie/

Krytyka tego tekstu
https://www.facebook.com/notes/w%C5%82odzimierz-pawelec/skucha-for-her-polska/1387181281324110


Jak zwykle gdy trzeba postraszyć konieczne jest zrezygnowanie z informacji które mogą okazać się niewygodne. Czy 25-latek chorujący na różyczkę, 16-latek na świnkę był nieszczepiony? Czy czasem nie zachorował dlatego, że jako dziecko nie przechorował tych chorób? Czy szczepienie z dzieciństwa chroni także dorosłego? w jakim %?
Jak wiele zdarza się przypadków jak 20-letnia studentka z akademika, zapadająca na sepsę meningokokową? Czy nie była czasem w grupie ryzyka? Jaki serotyp wywołał jej chorobę skąd wiadomo, że w ogóle jest szczepionka przeciwko niemu? I skąd założenie, że gdyby była zaszczepiona jako dziecko to jako 20-latka byłaby odporna skoro czas ochrony jest zwykle góra kilku letni?

Świnka - realne zagrożenie dla dziecka skutkujące bezpłodonością?
http://szczepienie.blogspot.com/2015/12/swinka-bezpodnosc-u-chopcow-zapalenie.html

Różyczka - kiedy istnieje ryzyko różyczki wrodzonej?
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/rozyczka-szczepionka-wrodzona.html

Meningokoki - dlaczego dla ponad 99,999% te szczepienia nie przydadzą się? Czyli o czynnikach ryzyka i grupach ryzyka IChM.
http://szczepienie.blogspot.com/p/ichm-meningokoki-czyli-dwoinka.html

Historia i przyszłość dobrowolnych szczepień]
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1240773029303520/

z https://www.facebook.com/groups/779018065479021/Powszechne manipulacje, zamilczanie informacji to fakt
Na stroni https://www.szczepienia.pl/ nawet nie pojawia się słowo "adiuwant"
http://szczepienie.blogspot.com/2015/11/adjuwanty-i-aluminium-glin-szkodliwosc.html

Tego rodzaju manipulacji jest mnóstwo
http://szczepienie.blogspot.com/search/label/manipulacje

30% nieszczepionych dzieci umrze

Przykładowe bajka
"Trzeba się liczyć z tym, że w ciągu kilku czy kilkunastu lat 30% niezaszczepionych dzieci będzie miało ciężkie powikłania lub umrze - mówi prof. Krzysztof Simon, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych"
z http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12575154,Na_glupote_nie_ma_szczepionki__Z_innych_trzeba_korzystac.html
Wątek na ten temat
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/950372948343531/?comment_id=950374615010031&reply_comment_id=950384421675717&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%22%7D

Fakty:
"Szczepione dzieci chorują przez poszczepienne wirusy, rozsiewają je, mogą nawet wywoływać epidemie. Narażają więc osoby o obniżonej odporności."
http://szczepienie.blogspot.com/2015/02/szczepione-dzieci-moga-zarazac-zywymi.html

"Wysoki stan wyszczepienia naszej populacji (którym możemy się poszczycić na tle reszty świata wypadamy świetnie) nie ma niestety liniowego przełożenia na faktyczny stan uodpornienia polaków. Nikt nie stara się odpowiedzieć na pytanie jaki procent naszej populacji tak naprawdę jest zabezpieczony?"
http://szczepienie.blogspot.com/p/odpornosc-grupowa-jak-naprawde-wyglada.html


M.in. z powyższych powodów czasem użycie szczepionek trochę przypomina
https://www.youtube.com/watch?v=zGSk74K0iMM - szczególnie w przypadku polio tak to wygląda http://szczepienie.blogspot.com/p/polio-poliomyelitis-opv-opw-porazenia.html

Powyższe to cytat z https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/974356875945138/?comment_id=974380365942789&reply_comment_id=974421052605387&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%22%7D wątek z grupy  https://www.facebook.com/groups/779018065479021/?fref=ts


Czasami jednak do głównego nurtu przenikają jakieś migawki z prawdziwymi informacjami jak w niewielkim stopniu zdarzyło się w przypadku bardzo proszczepionkowej książki Izabeli Filc-Redlinskiej "Szczepionki. Nie daj się zwariować"
http://szczepienie.blogspot.com/2016/03/izabela-filc-redlinska-szczepionki-nie.html


Więcej manipulacji pod tagiem "manipulacje"
http://szczepienie.blogspot.com/search/label/manipulacje
oraz
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/epidemia-idiotyzmow-i-dezinformacji-o-chorobach-zakaznych-i-szczepieniach/
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/szczepienia-a-inne-rodzicielskie-decyzje/
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/wielki-gniot-i-wielki-grzmot-doktora-w-feleszko/
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/szczeptyzm-nowa-antyspoleczna-i-obludna-ideologia/
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/obluda-w-walce-z-chorobami-zakaznymi-i-nieszczepionymi-dziecmi/
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/zmanipulowana-uchwala-wantucha-radnego-antyszczepionkowego/
https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/jacek-tabisz-kampania-przeciwko-szczepieniom/

Spis różnych manipulacji od StopNOP
https://www.facebook.com/notes/og%C3%B3lnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/pom%C3%B3%C5%BC-stop-nop-i-poinformuj-media-o-ustawie-rozszerzaj%C4%85cej-w-po%C5%9Bpiechu-przymus-s/1089696964391064/

sobota, 13 lutego 2016

Szczepienia, a cukrzyca oraz o odkryciu szczepionki "na cukrzycę" / diabetes after vaccination? Cukrzyca po szczepieniu?

"Okazało się, że szczepionka stosowana od ponad 100 lat przeciwko gruźlicy (Bacillus Calmette-Guerin) wykazała działanie przeciw cukrzycy. Szczepionka ta jest powszechnie używana do leczenia raka pęcherza i jest uznawana za bezpieczną. W wystąpieniu wygłoszonym 11 września na 75 Sesji Naukowej Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego ogłoszono, że amerykańska Agencja Żywności i Leków będzie testować szczepionki na 150 osobach, które są w zaawansowanym stadium cukrzycy typu 1.
Organizm osoby z cukrzycą typu 1 nie wytwarza insuliny, ponieważ system odpornościowy niszczy komórki wydzielające insulinę. U chorych powstają komórki T, które stwarzają problemy w wysepkach trzustkowych, w których wytwarzana jest insulina. Szczepionka działa poprzez eliminację tych komórek T.
U pacjentów z cukrzycą, którym wstrzyknięto szczepionkę, odnotowano wzrost poziomu substancji o nazwie „czynnik martwicy nowotworów”. Podwyższony poziom tej substancji w systemie niszczy komórki T hamujące produkcję insuliny.
http://www.lolmania.pl/lol/22639/oficjalnie-ogloszono-szczepionke-na-cukrzyce-caly-swiat-swietuje.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szczepionka-na-cukrzyce-to-moze-byc-rewolucja,583891.html


Czyli tak dobrze znane, przebadane i niby bezpieczne szczepionki nie tylko wywołują delikatną reakcję na antygen ale okazuje się przy okazji powyższych badań, ze jednak nieco mieszają w organizmie...

W 1947 roku było około 600.000 przypadków cukrzycy w Stanach Zjednoczonych. W 1950 roku było 1,2 mln chorych na cukrzycę w Stanach Zjednoczonych;
Kwartalnik Biuletyn Statystyczny Metropolitan Life Insurance Co. szacuje, że chorych na cukrzycę stanowią 5 procent populacji Stanów Zjednoczonych, lub 13 milionów osób. Populacja wzrosła tylko o 50 proc.

Naukowcy znaleźli związek miedzy kilkoma szczepieniami dzieci, a chorobami wieku dziecięcego mającymi związek przyczynowy z cukrzycą.
Lekarze już w 1949 roku zwrócił uwagę na niski poziom glukozy we krwi u dzieci, którzy mieli poważne reakcje na szczepionki przeciw krztuścowi. (11) W 1970 roku Margaret Pittman napisał: "niemowlęta mogą być szczególnie narażone na hipoglikemie wywołaną szczepieniem [..] szczepionka wywołuje hipoglikemie u myszy i królików."
http://www.nvic.org/vaccines-and-diseases/diabetes/congressionalhearing.aspx

Cukrzyca, a szczepienia przeciwko HiB

Dane z Włoch, Francji i Nowej Zelandii pokazują, że dwa do czterech lat po podaniu szczepienia przeciw wzw B gwałtownie przybywa nowych zachorowań na cukrzycę (Classen 2008 - Classen J.B., Risk of vaccineinduced diabetes in children with a family history of type 1 diabetes (Ryzyko wystąpienia cukrzycy poszczepiennej u dzieci z rodzin, w których ta choroba występuje), Open Pediatr Med J 2008; 2).

Po wprowadzeniu na rynek nowozelandzki szczepionki przeciw wzw B dla niemowląt doszło tam do 60% wzrostu zachorowalności na cukrzycę w wieku dziecięcym (Poutasi 1996).

W roku 1997 amerykańskie Center for Disease Control opublikowało dane, wskazujące na podwyższone ryzyko zachorowania po szczepieniu. jednak w późniejszej publikacji analiza danych nie wykazała tej zależności (DeStefano 2001).
Dyskusja naukowa na ten temat nie została ostatecznie zamknięta. 
Ulotka MMR:
M-M-R® II (MEASLES, MUMPS, and RUBELLA VIRUS VACCINE LIVE) ADVERSE REACTIONS 
The following adverse reactions are listed in decreasing order of severity, without regard to causality, within each body system category and have been reported during clinical trials, with use of the marketed vaccine, or with use of monovalent or bivalent vaccine containing measles, mumps, or rubella: Body as a Whole Panniculitis; atypical measles; fever; syncope; headache; dizziness; malaise; irritability. Cardiovascular System Vasculitis. Digestive System Pancreatitis; diarrhea; vomiting; parotitis; nausea. Endocrine System Diabetes mellitus. Hemic and Lymphatic
http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii/mmr_ii_pi.pdf
Martin Hirte "Szczepienia za i przeciw"
Rola szczepień w rozwoju alergii i cukrzycy typu I.
"W oparciu o badania eksperymentalne powstało przypuszczenie, że nie tylko rzadziej występujące zakażenia, ale również powszechne stosowanie szczepień przyczyniły się do wzrostu ryzyka rozwoju zarówno alergii, jak i cukrzycy typu 1. Zakres działania większości działań komórek T zostaje zdefiniowany w grasicy jeszcze przed narodzeniem i obejmuje również rozpoznawanie własnych peptydów. Po urodzeniu następuje dalszy rozwój układu immunologicznego na skutek kontaktu z drobnoustrojami komensalnymi i bodźcami pochodzącymi ze środowiska, w tym również sporadycznymi infekcjami. Bodźce te dostarczają antygenów do dalszego rozwoju odporności orazwpływają na produkcję cytokin, które z kolei oddziałują na dojrzewanie noworodkowych limfocytów T oraz na równowagę Th1/Th2. Istnieją dowody wskazujące, że nowoczesne szczepienia i higiena upośledzają ten proces. Zatem wydaje się, że prowadzenie badań w poszukiwaniu czynników środowiskowych działających w okresach płodowym, okołoporodowym i noworodkowym może dostarczyć cennych informacji o patogenezie nie tylko cukrzycy typu 1 rozwijającej się u dzieci, ale również w późniejszych okresach życia.

Rola czynników środowiskowych w rozwoju cukrzycy typu 1 - nowe spojrzenie
http://www.wple.net/plek/numery_2007/numer-3-2007/175-179-placzkiewicz.pdf

Badania dr Classen wskazują, że duża liczba szczepionek podawanych pacjentom prowadzi do epidemii przewlekłego zapalenia, chorób autoimmunologicznych, alergii, otyłość i zespołu metabolicznego.
Dr J . Bart Classen. "Dane wskazują, że przewlekłe choroby wywołane wielokrotnie powtarzanymi szczepieniami, są o takim natężeniu, że niemal "karłami" wydają się wszystkie wcześniejsze czynniki chorobotwórcze, takie jak azbest, niskie dawki promieniowania, ołów, a nawet papierosy.
Większość pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że cierpią z powodu niekorzystnych skutków szczepionek. Nawet więcej, pacjenci lub ich rodzice są prześladowani, oskarżani o praktykowanie złej diety i nawyków prowadzących do rozwoju otyłości i cukrzycy, gdy w rzeczywistości cierpią na otyłości i cukrzycę wywołaną szczepieniami " - Artykuł ukazał się w "THE WALL STREET JOURNAL
http://online.wsj.com/article/PR-CO-20130712-904463.html
http://www.marketwatch.com/story/new-paper-provides-convincing-evidence-vaccine-induced-immune-overload-and-related-serious-health-issues-is-becoming-the-norm-not-the-exception-in-us-children-2014-05-13

"Wzrastająca ilość chorób autoimmunologicznych wśród ludzi (cukrzyca typu pierwszego, stwardnienie rozsianie) mogą być spowodowane szczepieniami. Wykazano już doświadczalnie zdolność olejów węglowodorowych (używanych w szczepionkach w charakterze adujwantów, do których należy na przykład skwalen) do wywoływania reakcji autoimmunologicznych."
Kuroda Y., Autoimmunity induced by adjuvant hydrocarbon oil components of vaccine, „Biomedicine & Pharmacotherapy”, Jun 2004, (58)5, s. 325-337 

Więcej badań dotyczących cukrzycy i szczepień 
http://www.vaccines.net/diabetes.htm
Wg. mp.pl Czy szczepienia w wieku dziecięcym mają związek ze zwiększeniem zapadalności na cukrzycę typu 1?
Zachorowanie na cukrzycę typu 1 u dzieci do 12. roku życia nie ma związku ze szczepieniami przeprowadzanymi w wieku niemowlęcym i dziecięcym zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień. W badaniu wykazano, że zwiększone ryzyko zachorowania występuje u dzieci, których rodzeństwo choruje na cukrzycę typu 1.
http://www.mp.pl/szczepienia/przeglad/bezpieczenstwoszczepien/70809,czy-szczepienia-w-wieku-dzieciecym-maja-zwiazek-ze-zwiekszeniem-zapadalnosci-na-cukrzyce-typu-1


Czy cukrzyca jest przeciwwskazaniem do szczepień? Czy diabetolodzy odradzają szczepień?

Wg aktualnych zaleceń nie stanowią przeciwwskazania: przewlekłe choroby serca, nerek, wątroby, płuc, cukrzyca,
http://szczepienie.blogspot.com/2015/06/co-jest-przeciwwskazaniem-do-szczepien.html

Jest to nawet wskazanie:
Szczepienia w cukrzycy Poza obowiązkowymi szczepieniami, diabetycy powinni otrzymać inne szczepionki zalecane dla osób z grup ryzyka (m.in. szczepienia przeciw grypie, pneumokokom i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B [WZW B]). Grypa i zakażenie pneumokokami to powszechne infekcje, których można uniknąć, stosując czynną immunizację. Osoby w wieku podeszłym i chorzy przewlekle, w tym chorzy na cukrzycę, są szczególnie narażeni na hospitalizacje i ciężkie powikłania z powodu grypy1.
http://diabetologia.mp.pl/wytyczne/93314,szczepienia-w-cukrzycy


Chociaż wg. wielu relacji powinno być to przeciwwskazaniem
"Moja córcia po MMR przeszła poronną postać wszystkich 3 chorób, a zaraz potem zachorowała na cukrzycę insulinozależną - większość lekarzy powie, że to "przypadek", ale ci, którzy znają zagadnienie (np. diabetolodzy dziecięcy) mówią otwarcie, że szczepienia są na liście czynników wywołujących choroby autoimmunologiczne - są stymulantem dla niedojrzałego jeszcze układu odpornościowego małego człowieka, a jeśli nie działa on poprawnie ( jest zaburzony, uszkodzony, nadwrażliwy jak u alergików np.) to może doprowadzić w wyniku takiej stymulacji do autodestrukcji w postaci różnego rodzaju chorób i zaburzeń na tle immunologicznym ( w tym cukrzycy typu 1 właśnie). Cukrzyca tylu 1 jest przeciwwskazaniem do wszelkiego rodzaju szczepień i dalszej stymulacji nadwrażliwego systemu odpornościowego. Tylko tego czy noworodek, a potem małe dziecko ma prawidłowo rozwinięty system odpornościowy nie wiem nikt!!! Szkoda , że tak wysoką cenę zapłaciliśmy za tą wiedzę.... A teraz jesteśmy z problemem SAMI i pozostaje nam tylko razem z innymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych krzyczeć i walczyć o swoje!!! Bo utraconego zdrowia i normalnego życia dla nas i naszych dzieci nikt i nic nam nie zwróci..."
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/837287086298721

http://szczepienie.blogspot.com/2013/10/nop-historie-relacje-rodzicow-powikan.htmlW cukrzycy typu I czynniki środowiskowe ujawniają predyspozycję genetyczną. Dodatki do żywności, wirusy, nadmierna higiena z użyciem środków czystości – wdychanych lub połykanych – zmieniają komórkę beta trzustki w autoantygen. Komórka staje się czymś obcym i wyzwala powstawanie przeciwciał. Dochodzi do zniszczenia komórek beta trzustki.
Jedna z teorii zakłada, że rozwój cukrzycy typu I u dzieci może też mieć związek z nadmiarem szczepień. Na Zachodzie dziecko w ciągu trzech pierwszych miesięcy życia dostaje od 5 do 9 zastrzyków. Przy niedojrzałości jego układu immunologicznego pewne przeciwciała, tworzące się przeciw wirusom czy bakteriom, mogą krzyżowo reagować z komórkami beta trzustki.
Szokująca jest skala występowania cukrzycy typu II u dzieci i młodzieży, ponieważ jeszcze do niedawna była to domena ludzi starszych, po 40. roku życia. Chorobę nabywało się z wiekiem.
https://parenting.pl/portal/cukrzyca-u-dzieciSzczepienia, a cukrzyca
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/search/?query=cukrzyca
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/1257453400968816/

środa, 3 lutego 2016

Czy szczepienia przeciwko HPV to skuteczny środek zapobiegający nowotworom i powinny być obowiązkowe?

Czy może jest to absurdalnie nieopłacalny eksperyment, który najwcześniej o ile w ogóle da jakiekolwiek zakładane pozytywne rezultaty dopiero za 20, 30 lat? Zmuszający do szczepienia także ludzi, którzy szczepionki przeciwko HPV nie będą potrzebować?

Odnosze się do ostatnio popularnego tekstu z
http://slwstr.net/pk3/2015/czy-szczepionka-przeciwko-hpv-jest-nieskuteczna-i-szkodliwa?rq=hpv

"Zacznijmy od tego, że zwykle nie prowadzi. Znamy pond 170 typów wirusów brodawczaka, z nich zdecydowana większość to tak zwane typy niskiego ryzyka, tylko kilkanaście typów klasyfikujemy jako wysokiego ryzyka. Infekcje tymi typami mogą, ale nie muszą, prowadzić do rozwoju nowotworu. W istocie zwykle nie prowadzą."
Większość? To i tak słabo powiedziane. Chodzi o dużo, dużo więcej niż 99,9% kobiet których RSM (Rak Szyjki Macicy) nigdy nie będzie dotyczyć.


"Zdecydowana większość infekcji HPV nie prowadzi do rozwoju raka (badania wskazują, że po dwóch latach od zarażenia u 80% pacjentów dochodzi do spontanicznego wyleczenia).
O to właśnie chodzi. Dlaczego nie można wytypować nieszczęśników i szczepić grupy ryzyka oraz tych co chcą? Skoro wiemy jakie czynniki mają wpływ i możemy oszacować, być może tez badając geny jakieś prawdopodobieństwo?
Skąd pomysł, że najlepiej szczepić wszystkich? miliony dzieci obowiązkowo? Do tego płacąc za kazde szczepienie 1,5 tys zł z naszych podatków w tym biednym kraju?
Nie jest to czasem droższe od innych metod zapobiegania?


"Tak więc dla większości ludzi szczepionka się nie przyda o tyle, że i bez niej nie zachorowali by na nowotwór. Ale dla tych względnie nielicznych nieszczęśników, którzy mieli pecha i rozwinąłby się u nich nowotwór, mogłaby ona stanowić doskonałą prewencję."
Zaznaczmy, prewencję dla osób zagrożonych HPV w ogóle.

Dlaczego np. dziewczyna nie może wybrać, że nie chce być szczepiona ponieważ np. chce uprawiać seks tylko z przebadanymi partnerami? tylko z np. prawiczkami/dziewicami tylko z przyszłym mężem o podobnym podejściu? 
Dlaczego podjęcie takich decyzji należy ludziom zabronić? bo mogą być zgodne z naukami KK, a KK nie jest dobrze postrzegane przez lewicowe partie domagające się wprowadzenia obowiązku tych szczepień? Bo ktoś ma ludzi za nierozgarnięte bydło, które z pewnością zrobią inaczej? Bo istnieje marginalna szansa, że mogą zarazić się inaczej?
Czy może jednak dlatego, że zasada "volenti non fit iniuria" nie obowiązuje bo w postępowym, lewicowym świecie partii "razem" wszyscy jesteśmy niewolnikami i nie mamy prawda decydować o sobie? Partia wie lepiej?
Poniżej cytat z uzasadnienia decyzji pana prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisał ustawę wprowadzającą HPV z uwagi na, cytuję:
„oszczędność spowodowaną ograniczeniem występowania chorób zakaźnych, a zatem redukcją kosztów leczenia oraz ewentualnych kosztów leczenia ich powikłań”
oraz uzasadnienie z treści ustawy o zmianie ustawy o "świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi" powołuje się na zmniejszoną liczbę leczonych i w związku z tym "efektywność kosztową":
Podobnie efektywność kosztowa szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego również była przedmiotem rekomendacji AOTM. Rak szyjki macicy, którego głównym czynnikiem ryzyka jest wirus brodawczaka ludzkiego (w 87 %) jest trzecim co do częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet na świecie. 
Już nie rozwodząc się na temat, że te analizy nie biorą pod uwagę kosztów leczenia powikłań poszczepiennych to koszty szczepień przeciwko HPV nie przyczynią się do żadnych oszczędności bo po prostu są zbyt drogie.

Prosta matematyka. 
Koszt szczepieni przeciwko HPV szacuje się na około 200 mln zł (liczba dziewczynek z danego rocznika * koszt szczepionki) 
Mają przyczynić się do oszczędności gdyż zapobiegną bardzo drogiemu leczeniu RSM.

Po pierwsze MOŻE zapobiegną ale dopiero za kilkadziesiąt lat i to tylko części nowotworów, a profilaktyka, cytologie nadal będą konieczne i sa one ogromnym kosztem i obecnie wynoszą 45 milionów (Ginekol Pol. 2010 Oct;81(10):750-6.) 

Po drugie obecnie koszty leczenia RSM to około 42 mln zł w całym kraju (Ciekawostka - w USA są dużo wyższe, dlatego cena szczepień jest jaka jest, do sytuacji w Polsce ma to się nijak).

Czyli wydając 200mln zł co roku teraz, być może kiedyś rząd Polski oszczędzi trochę z tych 42 mln złotych na leczenie. 
Czy ktoś tu widzi jakikolwiek ekonomiczny sens? 

Oczywiście wyżej wymienione koszty nie uwzględniają różnych kosztów pośrednich (np. w wyniku zwolnień z pracy), które w skali kraju mogą być różne, te dotyczą RSM są raczej marginalne bo dotyczą ok 3 tys kobiet. Warto zaznaczyć, że RSM nie jest wyrokiem i jest w 100% wyleczalne o ile odpowiednio wcześnie wykryte.
Więcej o prostej matematyce i szczepieniach
Informacje pochodzą z  http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.html - polecam zapoznać się i samodzielnie zweryfikować różne informacje, statystyki, fakty.Co jeśli nie chodzi o pieniądze lecz o życie 2 tysięcy kobiet rocznie? 

Obecnie co roku umiera w Polsce z powodu RSM 2 tysiące kobiet. Czy naprawdę tylko szczepionka może je uratować i musimy na to poczekać co najmniej 20 lat?
Problem w tym, że RSM jest 100% wyleczalne gdy jest wcześnie wykryte. Tymczasem co czwarta Polka nigdy w życiu nie miała wykonanej cytologii. W ocenie specjalistów (np. Witolda Zatońskiego) oraz z prostej analogii do statystyk Niemieckich "jeśli wspomniane kobiety zdecydują się na cytologie w ciągu najbliższych trzech lat, liczba zgonów z powodu raka szyjki macicy spadnie w Polsce o połowę"
Hmm nasuwa się, wniosek, że może lepiej wydać kilka milionów na więcej cytologii i kolposkopii (kosztujących grosze w porównaniu do szczepionki hpv) oraz kampanie uświadamiające potrzebę ich robienia wśród kobiet zamiast kilkuset milionów na coś co na pewno nie opłaci sie, a jesli przyniesie efekt to za kilkadziesiąt lat? Jak można tego nie dostrzegać?

Po wprowadzenia w Niemczech regularnych badań cytologicznych o 80% zmniejszyła się umieralność kobiet chorych na RSM, a trend spadkowy nadal się utrzymuje. Dlaczego nie skorzystac z tego doświadczenia? Mamy rekordową śmiertelność z powodu RSM i wiemy z czym ma związek, więc walczymy z tym poprzez szczepienia?


"Podsumowując: badania wskazują, że obie szczepionki mogą potencjalnie powstrzymać rozwój ponad 70% nowotworów szyjki macicy, o ile oczywiście poda je się przed zakażeniem wirusami. "

Po pierwsze mogą - bo nie wiadomo co będzie za 20, 30, 40 lat. Są tylko przypuszczenia, za które już teraz trzeba płacić, nie ma żadnych gwarancji, że będzie to miało decydujący wpływ, że np. za 20 lat nie zrobią się popularne inne szczepi HPV przeciwko którym szczepionka nie działa etc.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia lekarz Igor Radziewicz-Winnicki:

https://www.facebook.com/justynasochastopnop/photos/a.1569811403283226.1073741828.1564667263797640/1804631203134577/?type=3&theater
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia lekarz Igor Radziewicz-Winnicki:
"O od chwili rozpoczęcia masowych szczepień nie upłynął wystarczająco długi czas, by to powiedzieć, czy szczepienia przeciwko HPV rzeczywiście wpłyną na redukcję częstości zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy, choć istnieją dowody naukowe, które pozwalają domniemywać, że tak właśnie będzie, bo jest to logiczne pod względem medycznym, ale dowodów na ten fakt nie ma, bo upłynęło za mało czasu.
[..]
Szczepienie przeciw HPV [..] nie jest szczepieniem pierwszej potrzeby, jeśli chodzi o epidemię, biorąc pod uwagę zdrowie naszych dzieci. "
[..]
Nie ma na dzień dzisiejszy dowodów naukowych, że szczepienie przeciw HPV skutkuje redukcją liczby przypadków raka szyjki macicy.
[..] dlatego że szczepi się intencyjnie dziewczęta, a w
niektórych krajach dziewczęta i chłopców, przed okresem rozpoczęcia aktywności seksualnej.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=98&dzien=2&wyp=018
http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.html
http://szczepienie.blogspot.com/2016/03/matematyka-eksperci-proszczepionkowcy.html


Po drugie przed zakażeniami, a skoro droga seksualna to nie jedyna droga zakażeń, to dlaczego szczepić na ślepo dziewczynki bez sprawdzania poziomu przeciwciał? Może kiedyś użyły ręcznika chorej osoby? może jednak powinno się je pytać czy były aktywne seksualne? Molestowanie też się przecież zdarza...

Bo jeśli już zakażona dziewczyna otrzyma szczepionkę to wg. Dr n.med.Jacek Grzegorz Madej specjalista chorób kobiecych i położnictwa:
"Pojawiają się doniesienia o możliwości szybszego rozwoju raka szyjki macicy pod wpływem szczepionki zastosowanej u osób już zakażonych wirusem HPV. W mojej praktyce odnotowałem już kilka przypadków gwałtownie szybkiego rozwoju choroby po podaniu szczepionki"
„Trwają badania, które ocenią wpływ szczepienia HPV na rozwój, progresję lub regresję CIN u kobiet zakażonych HPV w momencie podania szczepionki. Ze względu na naturalnie długi okres powstawania CIN wyniki będą znane za kilka lat…” - to znaczy, że nie wiadomo czy szczepionka nie przyspieszy procesu rozwoju raka szyjki macicy u kobiet, które w momencie szczepienia są zakażone wirusem HPV. Wynika z tego  jasno, że nie powinno się szczepić już zakażonych kobiet."
Przypominam, że wg. Sylwestra piewcy cudownego szczepionki przeciwko HPV oraz jemu podobnych największym dobrem jest właśnie szczepić wszystkie dziewczynki, jak leci, na ślepo, nie sprawdzając czy czasem nie są już zakażone co może wiązać się dla nich z ryzykiem... Największym dobrem gdyż ryzyko, powikłania i takie właśnie przypadki dziewczynek to pomijalne mniejsze zło.
"Konsekwencją tego jest fakt, że na świecie codziennie poddaje się szczepieniu ogromna ilość osób dla których szczepionka jest prawdopodobnie kompletnie bezużyteczna."

"Szczepionka Gardasil, w Polsce zarejestrowana jako Silgard, nazywana szumnie "szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy" chociaż w rzeczywistości mająca zapobiegać infekcjom tylko 4 typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, jest
nieskuteczna w zapobieganiu stanom przedrakowym i rakowi szyjki macicy u kobiet między 27 a 45 rokiem życia.  Taką informację możemy od kwietnia 2011 roku przeczytać na na amerykańskiej stronie internetowej  firmy Merck /MSD/, producenta szczepionki. "
http://www.kolposkopia.com/szczepionka_gardasil_nieskuteczna.html
http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.htm
http://szczepienie.blogspot.com/2015/02/szczepione-dzieci-moga-zarazac-zywymi.htmlDalej z blogu Sylwestra:
"Takie zagrożenia są, wbrew propagandzie pro-epidemików, dość dokładnie przebadane, znane i brane pod uwagę przy podawaniu szczepionek."
Są badane ale w jaki sposób? Zamiast porównywać grupę dziewczyn nie szczepionych do szczepionych to porównuje się szczepione ze szczepionymi szczepionką z adiuwantami bez antygentów, a nie z placebo typu sól fizjologiczna.
Czy badania porównawcze tych grup są w ogóle coś warte w świetle informacji, że najwięcej problemów stwarzają właśnie adiuwanty?

Bardzo, bardzo polecam zapoznać się z informacjami jak groźne mogą być adiuwanty tutaj o aluminium
http://szczepienie.blogspot.com/2015/11/adjuwanty-i-aluminium-glin-szkodliwosc.html


Badania bezpieczeństwa Gardasilu przeprowadzano względem placebo zawierającego aluminium. 90% badanych po gardasilu miało przynajmniej jeden efekt uboczny, a 85% badanych miało przynajmniej jeden efekt uboczny po tak spreparowanym placebo. Gardasil wypada pozytywnie tylko porównując do takiego placebo (powinna to być substancja obojętna dla organizmu jak sól fizjologiczna)
http://www.nvic.org/nvic-archives/pressrelease/gardasilgirls.aspx

U 1-2 % uczestniczek badań klinicznych zauważono objawy wskazujące na ryzyko chorób autoimmunologicznych :
zapalenia stawów, zapalenia tarczycy, cukrzyce, zaburzenia neurologiczne: paraliże i MS .
Te objawy występowały również w podobnej skali w grupie placebo, której wstrzyknięto rozwór zawierający adjuwanty aluminiowe. Adjuwant AS04 jest wysoko immunogenny dlatego istnieje podejrzenie , że ma duży wpływ na występowanie chorób autoimmunologicznych.
http://www.individuelle-impfentscheidung.de/index.php/impfen-mainmenu-14/aktuelles-mainmenu-42/23-die-hpv-impfung
z https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/838377536209740/

Hartmann: W badaniach klinicznych szczepień hpv bylo 5 badan klinicznych. Tylko jedno było z prawdziwym placebo - najmniejsze (1771 dziewcząt), które nie doczekało sie oddzielnego omówienia i wyniki zostały wrzucone do wyników pozostałych badan.
Podczas testowania innych szczepień koncerny zapewniają, że nie mogą testować wobec prawdziwego placebo, bo nieetyczne jest pozbawianie szczepienia grupy kontrolnej, wiec testowali wobec innego już dopuszczonego na rynek szczepienia.
W przypadku HPV jakie korzyści ma grupa kontrolna , której wstrzykuje się "placebo" zawierające aluminiowe adjuwanty?
Źródła i więcej informacji na http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.html


"Wirus może atakować tylko komórki z warstwy podstawnej, przy czym nie jest w stanie wniknąć samodzielnie przez warstwę komórek martwych. To dlatego w zakażeniu HPV tak istotny jest kontakt fizyczny, zaś wszelkie rany i otarcia  bardzo mu sprzyjają – tylko gdy w zewnętrznej warstwie naskórka znajdują się przerwy, wirus ma szansę dostać się do głębszych warstw i zainfekować je."
Czy w normalnym funkcjonowaniu uszkodzenia naskórka zdarzają się? Jeśli nie to może skupić się na tym aby nie doprowadzać do takich uszkodzeń? Domyślam się, że także typowa diagnostyka ginekologiczna może sprzyjać temu? np. inwazyjne cytologie?

"Dane zebrane przez WHO (link w czerwonej ramce wyżej) wskazują, że odpowiedź immunologiczna po podaniu szczepionki jest od 10 do ponad tysiąca razy silniejsza, niż po przejściu naturalnej infekcji (choć dokładny mechanizm tego wzmocnienia nie jest jeszcze znany)."
Czyli jednak organizm nie odpowiada tak samo jak na naturalny wirus? Dopiero co było napisane, że
"Dla układu odpornościowego to bez znaczenia. Liczy się struktura antygenu. Jeśli jest taka sama w szczepionce i właściwym wirusie czy bakterii, to po szczepionce organizm będzie tego wirusa lub tą bakterię atakował równie zajadle, jakby wcześniej spotkał się z nimi twarzą w twarz (czy raczej przeciwciałem w antygen)."
Skoro jednak ta odpowiedź jest inna dlaczego zakłada się, że z pewnością to korzystny efekt?

Doskonale wiadomo, że układ odpornościowy nie reaguje tak samo. Odporność poszczepienna jest krótsza, nie zawsze zapobiega chorowaniu, nosicielstwu i zarażaniu innych, wiąże się z wieloma powikłaniami, czasowemu obniżeniu odporności, w naturze wraz z dzikimi patogenami nie występuja adiuwanty, patogenom nie towarzyszą zanieczyszczenia mikrobiologiczne z dna człowieka etc. itp.

Jednocześnie testy molekularne wskazują, że ponad 99% komórek nowotworowych raka szyjki macicy zawiera DNA wirusa HPV, co sugeruje, że infekcja wirusem jest warunkiem niezbędnym dla rozwoju nowotworu"
Wg. powyższego, co przeczy nieco innym źródłom*, zakłada się, że praktycznie w 99% jeśli jest RSM to jest HPV. Czy wynika z tego związek przyczynowo skutkowy?

Faktem jest też, że DNA wirusa SV40 zostało wykryte w ludzkim mózgu, kościach i płucach z nowotworami u dzieci i dorosłych, a także w 45% plemników od osób zdrowych i nikt nie ogłasza, że nowotwory wina szczepionek przeciwko polio. Dlaczego?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9776222
http://szczepienie.blogspot.com/2015/09/sv-40-bialko-p53-szczepienia-polio-opv.html


* przeczy np. poniższemu badaniu w każdym przypadku zbadanego raka szyjki macicy nie znaleźli kodu wirusa, wszystkie co do jednego powstały bez udziału HPV. Jest to publikacja z czasopisma z IF powyżej 2 z której wniosek jest "szczepionka przeciwko ludzkim wirusem brodawczaka nie będzie miał wpływu na częstość występowania raka szyjki macicy" wniosek taki podali, chociaż chyba nie dotyczyło to badań bioptatów, a eksperyment był na liniach.
"Based on our findings it is expected that a vaccine against human papilloma viruses will have no effect on the occurrence of cervical carcinomas."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3879223/

Jednak w świetle informacji z bloga o HPV pozostaje tylko 1% szans na inne przyczyny RSM? Brzmi trochę nieprawdopodobnie. Nie zmienia to jednak faktu, że z zakażenia HPV nie wynika RSM bo nawet na 99% nie wynika, aby do RSM doszło potrzebne są inne czynniki o niebagatelnym znaczeniu na którymi o dziwo jakoś nikt się nie pochyla.
Jeszcze raz zaznaczam. Inne czynniki ryzyka RSM mają większe znaczenie gdyż jak wcześniej było cytowane
"Zdecydowana większość infekcji HPV nie prowadzi do rozwoju raka (badania wskazują, że po dwóch latach od zarażenia u 80% pacjentów dochodzi do spontanicznego wyleczenia).
Co nie znaczy, że 20% dostanie raka. To znaczy, że 20% będzie mieć niewyleczone zakażenie HPV, a cytuje dalej
"tylko kilkanaście typów klasyfikujemy jako wysokiego ryzyka. Infekcje tymi typami mogą, ale nie muszą, prowadzić do rozwoju nowotworu. W istocie zwykle nie prowadzą."
Szacuje się, ze 80% kobiet w Polsce miało infekcje HPV czyli jakieś 15,6 mln kobiet z czego RSM będzie mieć 3,5tys - jest to niewielki ułamek promila wszystkich.
Dlaczego to jednak nie sugerowałoby naukowcom zastanowić się nad innymi realnymi przyczynami RSM które opowiadają nie za ułamek promila przypadków ale chociażby za kilka %?

"Opisany tu typowy cykl życiowy wirusa zasadniczo nie powinien doprowadzić do zmian nowotworowych. Znowu jednak docieramy do kwestii prawdopodobieństwa. Jeśli infekcja wirusem trwa odpowiednio długo, różne losowe, nie do końca zrozumiałe czynniki mogą sprawić, że fragmenty genomu wirusa ulegną integracji z genomem żywiciela."
Czyli jednak sam HPV nie wystarcza. Potrzebne są jeszcze pewne inne czynniki, predyspozycje mające wpływ na nowotworzenie?
Skoro sam HPV nie wystarczy to może jednak powinno brzmieć inaczej zdanie, cytuje:
"Czy HPV powoduje raka szyjki macicy? Tak, niektórzy nawet w to nie wierzą..."
To może jednak jest to lekko dyskusyjne?

"Warunkiem wstępnym jest oczywiście fragmentacja genomu żywiciela, a więc mutacje. Co powoduje te mutacje? Badania wykazują, że różne czynniki. Może to być proces spontaniczny, ale może być wzmożony na przykład w wyniku palenia i ekspozycji na mutageny chemiczne zawarte w dymie papierosowym. To dlatego palenie jest jednym z dodatkowych czynników ryzyka w rozwoju nowotworu szyjki macicy."
Skoro tak istotne sa różne czynniki to może informowanie o tym, że HPV powoduje RSM jest podobnie prawdziwiej jak to, że palenie powoduje RSM?

Jedno i drugie to czynniki ryzyka raka, a nie jedyne przyczyny choroby. Zwłaszcza, ze RSM zdarza sie nie tylko w obecności tych kilku szczepów HPV przeciwko którym chroni szczepionka.

Dlatego precyzyjniej powinno sie mówić, że HPV MOŻE BYĆ i BYWA przyczyną, ale nie jest jedyną przyczyną RSM.

Jako ciekawostkę dodam, że istnieje pewien wirus zwany simian (SV40), który stał się popularny dzięki szczepieniom. Jego DNA wykrywa się w ludzkim mózgu, kościach i płucach z nowotworami u dzieci i dorosłych, a także co ciekawe w 45% plemników od osób zdrowych. Mimo tego nie trąbi się, że to ten wirus może przyczyniac się do nowotworów.
http://szczepienie.blogspot.com/2015/09/sv-40-bialko-p53-szczepienia-polio-opv.htmlZ uzasadnienia do ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi:
Sposób radykalnego leczenia zakażenia HPV nie jest obecnie znany. Natomiast skuteczność stosowania szczepionek o odpowiednim serotypie w zapobieganiu zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) została dowiedziona w wielu badaniach klinicznych.


Tylko, że zapobieganie zakażeniom spowodowanych przez tych kilka konkretnych serotypów HPV nie oznacza, zapobieganie zakażeniom HPV w ogóle, jak również nie oznacza, że jest to zapobieganie RSM w ogóle.
Co podczas debaty na temat tej ustawy dobitnie wyraził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia lekarz Igor Radziewicz-Winnicki:
"O od chwili rozpoczęcia masowych szczepień nie upłynął wystarczająco długi czas, by to powiedzieć, czy szczepienia przeciwko HPV rzeczywiście wpłyną na redukcję częstości zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy, choć istnieją dowody naukowe, które pozwalają domniemywać, że tak właśnie będzie, bo jest to logiczne pod względem medycznym, ale dowodów na ten fakt nie ma, bo upłynęło za mało czasu.
[..]
Szczepienie przeciw HPV [..] nie jest szczepieniem pierwszej potrzeby, jeśli chodzi o epidemię, biorąc pod uwagę zdrowie naszych dzieci. "
Nie ma na dzień dzisiejszy dowodów naukowych, że szczepienie przeciw HPV skutkuje redukcją liczby przypadków raka szyjki macicy. [..] dlatego że szczepi się intencyjnie dziewczęta, a w niektórych krajach dziewczęta i chłopców, przed okresem rozpoczęcia aktywności seksualnej."
"Spośród tych kilkunastu typów HPV najistotniejszą rolę w rozwoju raka szyjki macicy odgrywają HPV-16 i HPV-18 (uważa się je łącznie za głównych winowajców w około 70% przypadków zachorowań), choć nie należy zapominać o innych onkogennych typach wirusa, np. 31 czy 45."
https://patolodzynaklatce.wordpress.com/2016/02/29/co-z-ta-szyjka-czyli-od-wirusa-do-raka/

Dokładniej za RSM odpowiedzialne są wg. obecnych badań serotypy 16, 18, 31, 33, 39, 45, 52, 58. Te które obecnie są najpopularniejsze za 10, 20, 30 lat wcale nie musza być najpopularniejsze. Także szacowana skuteczność w zapobieganiu RSM - czyli 70% może okazać się dużo niższa jeśli inne serotypy HPV powodujące RSM będą popularniejsze niż tylko te dwa co obecnie są. Nie trudno przewidzieć, że jeśli szczepieniami uda się wyeliminować te dwa w powstałą niszę wejdą inne serotypy, co oznacza konieczność wprowadzania kolejnych skuteczniejszych szczepień o czym niżej...


Nie wystarczy raz się zaszczepić przeciwko HPV aby mieć do końca życia głowę od HPV wolną.

Przyczyn jest kilka. Po pierwsze konieczne są dawki przypominające - czas ochrony nie jest dożywotni, Po drugie RSM powoduje wiele serotypów HPV m.in. 16, 18, 31, 33, 39, 45, 52, 58. Szczepionki są tylko przeciwko dwóm z nich (najpopularniejszym obecnie) w przyszłości więc gdy powstaną sztuczniejsze szczepionki trudno będzie z nich nie skorzystać, skoro nadal ryzyko RSM z powodu HPV będzie duże. Kto będzie chciał korzystać ze szczepionki która chroni tylko na 70%? skoro wkrótce będą na rynku szczepionki o skuteczności 90% i więcej? http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.html

Obecne na rynku szczepionki (2 i 4 walentna) są o tej samej skuteczność gdyż infekcje typem 6 i 11 nie są czynnikiem etiologicznym przy RSM. Wg. badań typ 16 i 18 odpowiadają za ponad 70% RSM.
"HPV types detected were 16, 18, 31, 33, 39, 45, 52, and 58."https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10451482
Za 30% RSM odpowiada typ 31, 33, 39, 45, 52 i 58 na które to obecnie szczepionki na rynku nie ma. 
Jest ale w fazie badań klinicznych jest ośmiowalentna szczepionka firmy Glaxo-Smith-Kline, obejmująca swoim zasięgiem także typ HPV-32 (odpowiedzialne za problem brodawek jamy ustnej)
Wiadomo też, że Merck przepycha przez III etap klinicznych szczepionkę dziewieciowalentną
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK304966/


Do niektórych przemawiają liczby, więc na koniec małe zestawienie - są tą szacunkowe liczby, pochodzą z podobnych lat (2012-2014), nie powinny się one znacząco zmienić obecnie ale dają pewien istotny obraz sytuacji.

Kilka liczb odnośnie RSM  (Raka Szyjki Macicy) i szczepień

80 mln zł - koszt dotychczasowe programu szczepień, finansuje ministerstwo
200 mln zł - koszt szczepień przeciwko HPV jednego rocznika dziewczynek
730 mln zł - koszt nowego programu szczepień w 2017r, finansuje NFZ
42 mln zł - koszty leczenia 3,5 tys kobiet z RSM, finansuje NFZ
45 mln zł - koszty diagnostyki RSM, która jest i będzie konieczna pomimo szczepień, finansuje NFZ
100% - skuteczność leczenia wcześnie wykrytego RSM

1500 zł - koszt szczepionki przeciwko HPV
30 zł - koszt diagnostyki RSM cytologii czy kolposkopii

80% - o tyle zmniejszyła się umieralność kobiet chorych na RSM od wprowadzenia w Niemczech regularnych badań cytologicznych mimo, że tylko połowa kobiet bada się regularnie. Trend spadkowy nadal się utrzymuje.

4500 - liczba kobiet, które zachorują na RSM w 82 mln Niemczech rocznie
1500 - liczba kobiet, które umrą z powodu RSM w 82 mln Niemczech rocznie
3500 - liczba kobiet, które zachorują na RSM w 38 mln Polsce rocznie
2000 - liczba kobiet, które umrą z powodu RSM w 38 mln Polsce rocznie

200 - Tyle wirusów HPV zidentyfikowano, które mogą powodować nowotwory
15 - Tyle wirusów opisano jak na razie jako wywołujące RSM
4 - Przeciwko tylu wirusom jest szczepionka przeciwko HPV

40% - O tyle szczepionka przeciwko HPV zwiększa ryzyko infekcji innymi onkogennymi szczepami HPV
5% - procent zachorowań na RSM wywołanych przez wirusy HPV, większość przyczyn RSM to czynniki środowiskowe (wg. prof. Rudolfa Klimka)
1000 -  liczba dziewcząt, które ucierpiały w wyniku szczepienia przeciwko HPV w 5,5 milionowej Dani

8 lat - średni czas działania szczepionki
12 lat - wiek szczepienia dziewczynek
20 lat - minimalny czas za jaki przekonamy się czy szczepienia przeciwko HPV zapobiegają RSM, na razie nikt tego nie wie, z uwagi na czas pojawienia się efektów nie ma możliwości teraz dowieść skuteczności szczepionki

99% - Na RSM wpływa wiele czynników. Tylko niewielka część promila infekcji HPV kończy się RSM. Dla 99% to nie jest zagrożenie.Mamy co najmniej 170 typów wirusów brodawczaka (serotypów HPV), w badaniach udowodniono, że ponad 99% komórek nowotworowych raka szyjki macicy zawiera DNA wirusa HPV - głównie serotypy 16, 18, 31, 33, 39, 45, 52, 58. [Tak jest obecnie bo te serotypy są najpopularniejsze. Za 30 lat może to wyglądać inaczej. Nawet wiadomo, że będzie wyglądać inaczej.]

Przed dwoma szczepami chronią obecne dostępne na rynku szczepionki (16 i 18 czyli dwoma obecnie najpopularniejszymi serotypami)- Czy to załatwia problem HPV? i mamy go z głowy? Jak to sugerują proszczepionkowe artykuły?
70% - to optymistycznie szacunki dotyczące ochrony przed RSM jaką daje szczepionka. Czy to prawda, czy tak będzie dowiemy się za 20, 30 lat...

Faktem jest też, że DNA wirusa SV40 zostało wykryte w nowotworach mózgu, kości i płuc u dzieci i dorosłych, a także w 45% plemników od osób zdrowych...
Jednak nikt nie ogłasza, że te nowotwory to wina tego wirusa! (i tym samym szczepionek przeciwko polio)
Dlaczego?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9776222
http://szczepienie.blogspot.com/2015/09/sv-40-bialko-p53-szczepienia-polio-opv.html
Faktem jest, że grubo ponad 99,98% kobiet w Polsce na RSM nie zachoruje (sytuacja gdyby nie było szczepień), i to szczepienie im się nie przyda, szczepimy wszystkich aby uratować być może ok 70% z tych pozostałych 0,0175% (takie są optymistyczne oficjalne prognozy, tak naprawdę nie wiadomo jak wyjdzie)
Szkoda, że nie można się skupić tylko na wyłapaniu grup RSM i szczepieniu tylko ich... Po co wszystkich? RSM z tego co wiadomo nie dotyczy całkowicie losowych kobiet - istotne są grupy ryzyka, predyspozycje genetyczne, sposób życia, palenie etc itd..
Źródła i więcej informacji na http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.html


Kilka cytatów na temat tego, że nie wiemy czy ta szczepionka okaże się skuteczna przeciwko RSM i ograniczy śmiertelność oraz faktu, że szczepionka podana osobom zarażonym HPV może być przeciw skuteczna i przyśpieszać nowotworzenie oraz, że inne serotypy nie zawarte w szczepionce robią się popularniejsze i też mogą prowadzić do RSM:
Dr n.med.Jacek Grzegorz Madej specjalista chorób kobiecych i położnictwa: "Pojawiają się doniesienia o możliwości szybszego rozwoju raka szyjki macicy pod wpływem szczepionki zastosowanej u osób już zakażonych wirusem HPV. W mojej praktyce odnotowałem już kilka przypadków gwałtownie szybkiego rozwoju choroby po podaniu szczepionki"
"„..Trwają badania, które ocenią wpływ szczepienia HPV na rozwój, progresję lub regresję CIN u kobiet zakażonych HPV w momencie podania szczepionki. Ze względu na naturalnie długi okres powstawania CIN wyniki będą znane za kilka lat…” - to znaczy, że nie wiadomo czy szczepionka nie przyspieszy procesu rozwoju raka szyjki macicy u kobiet, które w momencie szczepienia są zakażone wirusem HPV. Wynika z tego jasno, że nie powinno się szczepić już zakażonych kobiet."
"Konsekwencją tego jest fakt, że na świecie codziennie poddaje się szczepieniu ogromna ilość osób dla których szczepionka jest prawdopodobnie kompletnie bezużyteczna."
"Szczepionka Gardasil, w Polsce zarejestrowana jako Silgard, nazywana szumnie "szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy" chociaż w rzeczywistości mająca zapobiegać infekcjom tylko 4 typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, jest nieskuteczna w zapobieganiu stanom przedrakowym i rakowi szyjki macicy u kobiet między 27 a 45 rokiem życia. Taką informację możemy od kwietnia 2011 roku przeczytać na na amerykańskiej stronie internetowej firmy Merck /MSD/, producenta szczepionki. "
http://szczepienie.blogspot.com/2015/02/szczepione-dzieci-moga-zarazac-zywymi.html
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia lekarz Igor Radziewicz-Winnicki:
"O od chwili rozpoczęcia masowych szczepień nie upłynął wystarczająco długi czas, by to powiedzieć, czy szczepienia przeciwko HPV rzeczywiście wpłyną na redukcję częstości zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy, choć istnieją dowody naukowe, które pozwalają domniemywać, że tak właśnie będzie, bo jest to logiczne pod względem medycznym, ale dowodów na ten fakt nie ma, bo upłynęło za mało czasu.
[..]
Szczepienie przeciw HPV [..] nie jest szczepieniem pierwszej potrzeby, jeśli chodzi o epidemię, biorąc pod uwagę zdrowie naszych dzieci. "
[..]
Nie ma na dzień dzisiejszy dowodów naukowych, że szczepienie przeciw HPV skutkuje redukcją liczby przypadków raka szyjki macicy. [..] dlatego że szczepi się intencyjnie dziewczęta, a w niektórych krajach dziewczęta i chłopców, przed okresem rozpoczęcia aktywności seksualnej.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=98&dzien=2&wyp=018 http://bit.ly/1JAaSv5


Temat HPV poruszany był na grupie wiele razy
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/search/?query=HPV
Treść ustawy
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-1387-2015/$file/7-020-1387-2015.pdf

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Senat-bez-poprawek-do-noweli-ustawy-dot-szczepien-obowiazkowych,154042,1018.html
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/882021745178652/?comment_id=882250718489088&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D
Kto głosował za ustawą m.in. o HPV:
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/882021745178652/?comment_id=882249041822589&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/880703601977133/
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/873753742672119/
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/827867770594050/
https://www.facebook.com/groups/437125569779760/permalink/468190136673303/
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/941027139278112/
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/838377536209740/
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/839110219469805/ - więcej info
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/837733916274102/
https://www.facebook.com/groups/779018065479021/permalink/831875346859959/?comment_id=833702706677223&offset=0&total_comments=18&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R3%22%7D
większośc istotnych informacji z komentarzny wynotowana na
http://szczepienie.blogspot.com/p/hpv-szczepienia-wirus-brodawczaka.html